عمرا اگه میدونستین این عطرا سنتون را بالاتر نشون میده

عمرا اگه میدونستین این عطرا سنتون را بالاتر نشون میده

جالب است بدانید که رایحه های عطر و ادکلن میتوانند نشان دهنده سن شما باشند و سن شما را به مخاطب بالاتر یا پایین تر القا کنند.

عطرهایی که بوی آنها سن شما را بالا نشان میدهد

همه ما از بوی بد فراریو بوی خوبو لنشین را دوست داریم بنابراین عطر، تکمیل کننده یک استایل جذاب در بخش اکسسوری ها می باشد. انتخاب یک عطر جذاب و خوش بو، متناسب با روحیات و اخلاقیات، یکی از دغدغه های اصلی افراد در خرید عطر است. شاید تعجب کنید اگر بگوییم به جز بوی ماندگار سن شما نیز یکی از مهم ترین فاکتورهای خرید عطر است.

رابطه سن و عطر

سن شما با انتخاب عطر رابطه مستقیمی دارد زیرا سن که تغییر می کند، احساسات و سلیقه پذیرش رایحه ها متفاوت شده و درک فرد از رایحه ی یک عطر نیز تغییر می کند، بنابراین ممکن است رایحه ای که در سنین نوجوانی و جوانی مورد پسند باشد در سنین میانسالی پسندیده نشود پس باید عطری متناسب با سن و سال خود را بخرید.

کدام عطرها مناسب سن شما نیست؟

اگر در دوران جوانی به سر می برید، استفاده از این عطرها سن و سالتان را بیشتر نشان می دهد. این عطرها عبارتند از:

میخک

عطر گل میخک رایحه ای شبیه به خود گل میخک داشته و ملایم و شیرین است. افراد چهل ساله با اعتماد به نفس خاص گاهی اوقات از رایحه های زیبا و جذاب با نت های قدرتمند استقبال می کنند، آنها به رایحه های گل و نت های تازه (مانند گل رز، گل میخک، گل سوسن، یا گل های سفید مانند گل یاس، یلانگ یلانگ، توبروز یا گل های پودری مانند عنبیه، بنفشه یا میموسا) علاقمندند.

گل رز

بعد از 50 سالگی بسیاری از افراد عطرهای خنک و گلی، روایح گرم مرکبات، گل هایی عطر تکراری

دوره جوانی پرازشور و حال بوده و جوانان دوست دارند تجربه های جدیدی را کسب و بسیاری از ناشناخته ها را امتحان کنند. اگر شما در این دوران فقط از یک نوع عطر یا ادکلن استفاده نمایید، به نحوی سنتان بیشتر نشان داده می شود. استفاده مداوم از یک عطر به مدت طولانی، ممکن است باعث شود که شما و افراد اطراف شما از آن خسته شوند. با تست کردن عطرهای جدید، می‌توانید از تکراری شدن عطری که استفاده می‌کنید جلوگیری کنید و با تغییر عطر، احساسی جدیدی به خود و دیگران القا کنید.همچون مریم، مشک، سرخالو و آلوی سیاه رابیشتر می پسندند و آقایان 40 ساله نیز بیشتر به سمت عطرهای تلخ و گرم سوق پیدا میکنند بنابراین نوجوانان و جوانان بهتراست از این عطرها استفاده نکنند.

رایحه های چوبی

عطرهایی که بیشتر افراد در سن 40 تا 60 سالگی به آن گرایش پیدا میکنند؛ شامل رایحه‌های چوبی و عمیق می‌باشند که بر کلاسیک بودن آنها نیز می افزاید. این افراد به دنبال روایح گرم، کمی شیرین و تند با ماندگاری بالا می باشند.

گیاه پاتچولی

برگ‌های گیاه پاتچولی فوق‌العاده خوشبو بوده و از اسانس و عطر خالص آن برای صنعت عطرسازی استفاده می شود. گیاه پاتچولی اسانسی نسبت ترش و شیرین داشته و به اصطلاح رایحه‌های نمناک، تاریک، چوبی و خاکی را به آن اختصاص می‌دهند. میانسالان ازاین عطر استقبال بیشتری می کنند و به عطرهایی با مواد اولیه اصیل و رایحه های غالب مانند وانیل، دانه تونکا، پاچولی یا عنبر جذب می شوند.

رایحه های دارچین

عطر دارچینی انتخابی عالی برای کسانی است که در آغاز میانسالی هستند. دارچین رایحه‌ای گرم، سنگین، کمی میوه‌ای، فلفلی، تند و تیز و شبیه به وانیل دارد. دارچین با نت‌های میوه‌ای مانند آلو و تمشک و همچنین نت‌های لیکور، به‌ویژه شکلات، نت‌های بادام، بادیان، وانیل، نعناع و... هماهنگی بسیار خوبی دارد.

نظر شما