جشن پنیر

جشن پنیر در برج میلاد برگزار می شود

جشن پنیر در برج میلاد  برگزار می شود

جشنواره پنیر ایران از ۳ تا ۶ تیر ماه (در ایام عید غدیر) در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.

محمدرضا بنی‌ طبا، سخنگو انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران درباره برگزاری جشنواره پنیر گفت: این جشنواره قرار است با عنوان «پنیر، سینما و موسیقی» از تاریخ سوم تا ششم تیر به مدت ۴ شب با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در برج میلاد تهران برگزار شود.

او درباره برگزاری جشنواره پنیر توضیح داد: انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی با همکاری شرکت‌های لبنی با برگزاری این جشنواره قصد دارد تا آگاهی مردم نسبت به تنوع پنیر تولیدی کشور و همچنین انواع مصارف پنیر در سفره خانوار را افزایش دهند.

بنی‌طبا با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نوع پنیر در کشور تولید می‌شود، بیان کرد: بسیاری از مردم تنها با چند نوع از پنیر موجود در بازار آشنا هستند و پنیر را تنها وعده‌ای برای صبحانه می‌دانند. این در حالی است که تنوع پنیرهای موجود در بازار برای انواع وعده‌ها و تهیه غذاهای متنوع است.

سخنگو انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی گفت: میزان پروتئین موجود در پنیر می‌تواند به راحتی جایگزین پروتئین گوشت و مرغ شود و این نکته‌ای است مردم نسبت به آن آگاهی لازم را ندارند.

بنی طبا گفت: جشنواره «پنیر، سینما، موسیقی» با برنامه‌های متنوع از جمله اجرای زنده گروه‌های موسیقی مشهور، اکران فیلم‌های سینمایی، رالی شهری و بازی‌های ویژه کودکان برگزار می‌شود.

نظر شما