کاربردهای وازلین در زیبایی | با کمترین هزینه زیبا شو

کاربردهای وازلین در زیبایی | با کمترین هزینه زیبا شو

از جمله کاربردهای مهم وازلین در بخش سلامت و زیبایی که ممکن است از آن بی خبر باشید. اما لازم است وازلین را بیشتر جدی بگیرید. مطمئن هستیم بعد از خواندن این مطلب به این ماده بیشتر اهمیت خواهید داد.

20 مهمترین کاربرد وازلین برای زیبایی و سلامت که احتمالاً از آن بی خبرید!

 کاربرد وازلین

از جمله کاربردهای مهم وازلین در بخش سلامت و زیبایی که ممکن است از آن بی خبر باشید. اما لازم است وازلین را بیشتر جدی بگیرید. مطمئن هستیم بعد از خواندن این مطلب به این ماده بیشتر اهمیت خواهید داد.

مرطوب کننده لب

مرطوب کننده و ترمیم کننده لب های خشک و ترک خورده از جمله کاربردهای مهم وازلین است. اما مزه اش بد است، لذا مراقب باشید. اما با استفده منظم و مرتب می توانید لب هایی سالم و زیبا داشته باشید.

پوست خشک را مرطوب می کند

خشکی پوست به خصوص در زمستان بسیار شایع است. شما با استفاده از وازلین قبل از حمام، متوجه خواهید شد که بعد از مدتی پوست شما، خشکی سابق را نداشته و نرم و لطیف می شود. با استفاده از وازلین بعد از حمام نیز، می توانید پوستی ابریشمی داشته باشید.

 نرم کننده دست و پا

زمانی که دست ها و پاهای شما خشک و ترک خورده است، وازلین بزنید و دستکش و جوراب به مدت 10-15 دقیقه بپوشید. وقتی پوست شما وازلین را به خوبی جذب کرد، خواهید دید که چقدر نرم و لطیف است. لذا نرم کنندگی دست و پا از جماه کاربردهای مهم وازلین است.

پاک کننده آرایش چشم

حتی سرسخت ترین ریمل ها را پاک می کند و دور چشم را شل می کند.

لایه برداری

از جمله کاربردهای مهم وازلین ساخت یک اسکراپ طبیعی در منزل است. شما می توانید با مخلوط کردن وازلین و نمک دریا، ماده لایه بردار خود را تهیه کنید. از این لایه بردار برای لب و صورت خود می توانید استفاده کنید.

 کرم شب

اگر می خواهید از وازلین به عنوان کرم شب استفاده کنید، فراموش نکنید که از قبل آن را کمی گرم کنید. استفاده از وازلین می تواند به رفع چین و چروک پوست تا اندازه ای کمک کند.

 برای محافظت از مانیکور

اگر قبل از لاک زدن، مقداری وازلین روی ناخن های خود بمالید، از پخش شدن آسان رنگ جلوگیری می کنید.

 کرم موبر

وازلین را به صورت لایه ای نازک روی ناحیه ای که اصلاح می خواهید کنید بمالید. مواظب باشید زیاد استفاده نکنید وگرنه تیغه ریش تراش شما را مسدود می کند. از آب استفاده نکنید. با وجود اینکه وازلین کمی چرب است، پس از اصلاح، پوست شما را نرم، صاف و مرطوب می کند.

آرایش صورت خاص

برای داشتن ظاهری مه آلود، می توانید به گونه ها و زیر چشمان خود وازلین بزنید.

آرنج ها را نرم می کند

اگر هر روز وازلین بزنید، آرنج های ترک خورده و خشک به مرور زمان نرم می شوند.

باعث ماندگاری طولانی مدت عطر می شود

اگر قبل از اسپری کردن عطر یک لایه نازک وازلین را به مچ دست خود بمالید، بوی آن مدت بیشتری روی شما باقی می ماند.

پوست مرده را از روی لب هایتان پاک می کند

پس از زدن وازلین روی لب، چند دقیقه صبر کنید. سپس با کمک یک مسواک قدیمی، لب های خود را مسواک بزنید. به این ترتیب می توانید از شر پوست مرده خود خلاص شوید و لب های خود را نرم کنید.

هنگام رنگ کردن موها از پوست محافظت می کند

اگر قبل از رنگ کردن موهای خود وازلین را روی پیشانی خود در امتداد خط رویش مو بمالید، از پوست خود در برابر مواد شیمیایی مضر محافظت خواهید کرد.

نرم کننده

قبل از شامپو زدن موهای خود، سعی کنید مقداری وازلین را به پوست سر خود بمالید. اگر به انتهای موی خود وازلین بزنید، آنها را کنار هم نگه می دارید و از آشکار شدن آنها جلوگیری می کنید. اما این کار را زیاد انجام ندهید، زیرا باید چند بار شامپو بزنید تا وازلین از موهایتان خارج شود.

رژگونه کرمی

اگر رژ گونه خود را با کمی وازلین مخلوط کنید، رژگونه کرمی خود را خواهید داشت.

از برنزه شدن ناهموار جلوگیری می کند

قبل از استفاده از لوسیون های برنزه کننده، کافی است کمی وازلین به نقاط خشک بمالید.

از سایش جلوگیری می کند

می توانید با استفاده از وازلین در هر جایی که به آن نیاز دارید، مانند جایی که انگشتان پا به پا می رسد یا روی پاشنه پا، از سایش جلوگیری کنید.

براق کننده لب

وازلینی که روی لب و اطراف آن می زنید، درخشندگی درخشانی به صورت شما می بخشد.

پاک کننده لکه

لکه های آرایش را از روی لباس پاک می کند.

ابروها را مرطوب و فرم می دهد

استفاده از مقدار کمی وازلین به ابروها قبل از خواب نه تنها آنها را مرطوب می کند.

نظر شما