برای اینکه آرایش چشمت خوشگل بمونه یک پرایمر خونگی بساز + آموزش

برای اینکه آرایش چشمت خوشگل بمونه یک پرایمر خونگی بساز + آموزش

اگر می خواهید ماندگاری آرایش چشم را افزایش دهید یا از چین خوردگی سایه روی پلک جلوگیری کنید، می توانید این پرایمر چشم را در خانه بسازید و استفاده کنید.

ترفند ساخت پرایمر چشم برای ماندگاری سایه چشم

سایه چشم همان لوازم آرایش پرطرفدار و جذاب است که زیبایی چشم ها را کامل میکند، خانم ها از سایه چشم به خوبی استقبال میکنند اما همیشه نگران پاک شدن و عدم ماندگاری آن هستند زیرا پلک ها چرب هستند و پس از هربار پلک زدن تان سایه چشم کم کم پخش شده و آرایش تان را خراب میکند.

اما نگران نباشید امروزه محصولات آرایشی متعددی تولید و روانه بازار شده اند که باعث دوام و ماندگاری سایه چشم میشوند، یکی از این محصولات پرایمر چشم است که باعث افزایش ماندگاری آرایش چشم شده و سایه چشم تان را زیباتر و خوشرنگ تر نشان میدهد.

چگونه پرایمر سایه چشم بسازیم؟

لازم نیست برای خرید پرایمر کلی هزینه کنید میتوانید خودتان در خانه پرایمر بسازید، یک ترفند آرایشی ساده به شما معرفی میکنیم که باعث میشود آرایش چشم تان ساعات بیشتری ثابت بماند. در این ترفند از مداد لب برای ماندگاری سایه چشم استفاده میکنیم زیرا نرم و چسبناک بودن مداد لب باعث افزایش ماندگاری سایه چشم میشود.

قبل از زدن سایه چشم ابتدا همان قسمتی که میخواهید سایه چشم بزنید را با مداد لب پر کنید، در این ترفند باید از سایه چشم رنگ روشن استفاده کنید. بعد از زدن مداد باید روی آن سایه چشم بزنید در نهایت کارتان با ریمل زدن به اتمام میرسد.

پرایمر چشم خانگی بسازید

اگر می خواهید به هنگام استفاده از سایه چشم، چین خوردگی سایه بر روی پلک ایجاد نشود و چربی های اضافه بر روی نواحی پلک صاف و یکدست شود، یک پرایمر سایه چشم دست ساز بسازید:

مواد لازم برای ساخت پرایمر سایه چشم

ژل آلوورا

کرم مرطوب کننده

کرم پودر و کانسیلر به مقدار مساوی

خلال دندان و ابزار مسطح

یک محفظه کوچک برای مخلوط کردن

نحوه ساخت پرایمر چشم به روش خانگی

کرم پودری را که به رنگ پوستتان نزدیک است، را در داخل محفظه ای که از قبل تهیه کرده اید، بریزید.

مقداری کانسیلری را که نزدیک ترین رنگ به پوست تان را به ظرفتان اضافه کنید.میزان کانسیلر باید با میزان کرم پودرتان یکسان باشد.

مقدار مساوی از کرم مرطوب کننده صورت و یا کره بدن بدون بو را با ابزار مسطح بردارید و به محتویات محفظه بیافزایید.

به مواد قبلی به اندازه یک قطره از ژل آلوورا را بیافزایید. همانطور که می دانید چربی اضافه منجر به چین خوردگی سایه خواهد شد، ژل آلوئه ورا از ایجاد چربی پوست ممانعت می کند.

با یک خلال دندان تمامی این مواد را با هم مخلوط نمایید تا پرایمر چشم کاملا باهم مخلوط کنید تا یک ماده یکدست به دست آید.

با انگشت یا با قلموی آرایشی مقداری از پرایمر چشم را بردارید و بر روی پلک چشم، از ابتدای خط مژه تا انتهای ابرو پیش بروید و اجازه دهید پرایمر خشک شود و سپس از سایه چشم دلخواه خود استفاده نمایید.

نکته: استفاده از این پرایمر چشم می تواند برای از بین بردن چین و چروک پلک ها مفید باشد.

نظر شما