سوسک های خونه رو با مواد طبیعی از بین ببر | سه سوته شر سوسک ها با این روش خانگی خلاص شو

 سوسک های خونه رو با مواد طبیعی از بین ببر | سه سوته شر سوسک ها با این روش خانگی خلاص شو

وجود سوسک در منازل برای بانوان بسیار آزار دهنده است، به همین دلیل قصد داریم بهترین روش ها برای نابودی و از بین بردن سوسک ها را معرفی کنیم.

وجود سوسک در منازل برای بانوان بسیار آزار دهنده است، به همین دلیل قصد داریم بهترین روش ها برای نابودی و از بین بردن سوسک ها را معرفی کنیم.

چه چیزی فورا سوسک ها را می کشد؟ بسیاری از مواد ضدعفونی کننده برای سوسک ها یا روش های پیشگیری که در بازار موجود می باشند حاوی مواد شیمیایی خطرناک هستند و بسیاری از شماها قطعا از آنها برای خلاص شدن از سوسک ها استفاده می کنید.

روش های خانگی متعددی برای ازبین بردن سوسک ها بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر وجود دارد که در این بخش از نکات خانه داری به شما می گوییم که "چگونه می توان سوسک ها را فورا از بین برد؟" به طوری که شما می توانید بهترین روش را انتخاب کرده و به طور موثر آنها را دنبال کنید.

چنانچه قصد دارید با راهکارهای طبیعی تر از شر سوسک و حشرات رهایی یابید، به شیوه های زیر عمل کنید:

شکر و جوش شیرین

این یک روش ساده و طبیعی برای کشتن سوسک ها است. در شکر و جوش شیرین، شکر برای جذب سوسک ها و جوش شیرین برای کشتن آنها استفاده می شود. جوش شیرین سیستم گوارش سوسک ها را از بین می برد و آنها را به مرگ می کشاند.

شما می توانید مخلوط پودر شکر و جوش شیرین را با مقدار مساوی ترکیب کنید، این مخلوط را در نزدیکی مناطق آلوده به سوسک در خانه خود پخش کنید. سوسک هایی که این مخلوط را بخورند،جوش شیرین با اسید معده آنها واکنش نشان می دهد و باعث می شود تا گاز به وجود بیاید.

مایع کنسانتره برای کشتن سوسک ها

این نیز یک روش بزرگ برای سریع کشتن سوسک ها است. استفاده از کنسانتره مایع، که به عنوان یک عامل بازدارنده یا سم برای سوسک ها عمل می کند و کمک می کند تا سوسک ها تا 2-3 هفته در صورت استفاده دور نگه داشته شوند. قبل از استفاده از این ماده، آن را با آب رقیق کنید و آن را روی دیوار و جاهای بالقوه و در ورودی بریزید. از این مخلوط استفاده کنید تا کف و دیگر مناطق را تمیز کنید.

محلول آمونیاک برای کشتن سوسک ها

آمونیاک همچنین دارای بوی قوی است که سوسک ها را دفع و تحریک می کند؛ برای استفاده از این روش، دو فنجان پودر آمونیاک را در یک ظرف پر از آب اضافه کنید و آن را در توالت حمام و سینک آشپزخانه بریزید بوی آمونیاک از سوسکها جلوگیری می کند تا دوباره برنگردند. این روند را یک بار در دو هفته انجام دهید تا جانوران را از خانه بیرون ببرید؛ این یک روش بسیار عالی برای خلاص شدن سریع و طبیعی از شر سوسک ها است.

آرد سفید و طعمه اسید بوریک برای کشتن سوسک ها

این یک طعمه خانگی است که سوسک ها را می کشند پس این روش را امتحان کنید، یک نسبت آرد سفید و اسید بوریک را باهم مخلوط کنی و حالا خمیر را بیرون بگذارید. توپ های کوچکی درست کنید و در مناطق مختلف منزل، جاهایی که سوسک ها زیاد هستند قرار دهید تا از شر سوسک ها سریع خلاص شوید.

شکر و آرد در محلول سوسک ها را جذب می کنند و اسید بوریک موجود در مخلوط آنها را می کشد ؛ از این راه حل برای حداقل 1-2 هفته استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که تمام سوسک ها نابود شده اند.

** این مخلوط را از دسترس بچه ها دور نگه دارید زیرا می تواند موجب مسمومیت شود.**

طعمه نشاسته ذرت و شکر برای کشتن سوسک ها

طعمه سوسک به کشتن سوسک ها کمک می کند. طعمه نیز باید در یک منطقه ای نگهداری شود که از کودکان دور باشد، یا به عنوان یک ژل استفاده می شود که حاوی یک سم ضعیف است که به راحتی با مواد غذایی برای سوسک ها جذاب می شود. آفات، سم را می خورند و آن را به لانه خود حمل می کنند، جایی که سوسک ها را نابود می کند.

به طور استراتژیکی طعمه را در جاهایی قرار دهید که سوسک ها با آن مواجه می شوند، مثلا در گوشه های تاریک، در کابینت ها و مناطق زیر کابینت. اطمینان حاصل کنید که طعمه در دسترس کودکان و حیوانات خانگی نباشد.

شما می توانید این طعمه را با مخلوط کردن 2 نسبت ذرت استریل با 1 نسبت از پودر قند مخلوط کنید.

این طعمه برای انسان غیر سمی است، اما جوش شیرین و نشاسته ذرت است که سیستم گوارشی سوسک ها را خراب می کند.

این یک روش آهسته است، اما برای کشتن با یک روش غیر سمی بسیار مهم است.

استفاده از کاکائو، آرد و پودر اسید بوریک برای کشتن سوسک

این دستور شامل یک نسبت از اسید بوریک، دو نسبت آرد و یک نسبت از پودر کاکائو است. دقت کنید که این ترکیب برای بچه ها خطرناک است، اما مانند بسیاری از مواد سوسک کش دیگر سمی نیست. سوسک ها توسط آنها دفع نمی شوند، این مواد را می خورند و برای تغذیه به داخل لانه هایشان می برند.

همه جای خانه را تمیز کنید، تمام مناطق ریز و تاریک، توالت ها، کابینت ها، کنج ها، فضاهای خالی خانه و غیره. اسید بوریک مانند هر اسید دیگری می تواند ریه ها را تحریک کند، بنابراین باید از تنفسش احتیاط کرد.

هنگام استفاده از اسید بوریک همیشه از دستکش استفاده کنید.

 فلفل، سیر و پیاز برای کشتن سوسک ها

یک محلول ساخته شده از یک قاشق غذاخوری یک حبه سیر، پودر فلفل کایین و خمیر پیاز و یک لیتر آب. حالا یک قاشق غذاخوری از صابون مایع را به این محلول اضافه کنید و این مخلوط را در جاهایی که سوسک ها را می بینید، بزنید.

عطر این محلول باعث می شود که سوسک ها از خانه خارج شوند.

محلول صابون برای سوسک ها

شما می توانید از صابون حمام روزانه خود را برای خلاص شدن از شر سوسک ها استفاده کنید. محلول آب و صابون را با مقدار خوبی از صابون تهیه کنید و این محلول را به صورت اسپری بر روی سوسک اسپری کنید. بسیاری از آنها بلافاصله می میرند ،زیرا منافذ تنفسیشان با آب صابون محصور می شود. شما همچنین می توانید محلول را به ناحیه آلوده اسپری کنید تا آنها را بیرون ببرید.

این یکی از ساده ترین روش ها برای از بین بردن سوسک ها است.

استفاده از لیسترین برای کشتن سوسک ها

این ماده یکی از بهترین راهها برای خلاص شدن از شر سوسک هاست. برای استفاده از این روش مقدار مساوی از لیسترین و آب و 2-3 قطره مایع ظرفشویی را مخلوط کنید.

این محلول را در یک بطری اسپری بریزید و آن را در مناطقی که سوسک ها به طور منظم دیده می شوند، اسپری کنید. آنها مطمئنا از خانه شما فرار خواهند کرد.

پینستول و سفید کننده برای از بین بردن سوسک ها

پینستول و محلول سفید کننده دارای بوی بسیار قوی است که به شما کمک می کند تا از هر گونه عفونت به طور دائم خلاص شوید. این روش را امتحان کنید، 2 فنجان پینستول، سفید کننده و یک فنجان آب گرم را باهم مخلوط کنید.

این محلول را در مناطق آلوده به سوسک در خانه بریزید. پنجره های اتاق خود را باز کنید زیرا بوی بسیار قوی دارد. حالا بعد از 30 دقیقه منطقه را پاکسازی کنید. این یکی از راه های موثر برای خلاص شدن از شر سوسک ها است.

طعمه سوسک را خودتان درست کنید

طعمه سوسک شامل یک ژل شیمیایی است که به آرامی به جذب سوسک ها کمک می کند. سوسک ها به راحتی به سمت طعمه کشیده می شوند و تمام اعضای خانواده خود را به سمت طعمه می برند. تمام سوسک ها در دو هفته کشته خواهند شد.

محل طعمه را در نزدیکی منطقه ای بگذارید که سوسک را معمولا می بینید، مانند زیر سینک، روی زمین، حمام ها، کابینت ها و غیره. سوسک ها طعمه را می خورند و آنها را به خودشان به پیش دیگران منتقل می کنند. این کار کمک خواهد کرد که سوسک ها سریع و طبیعی در خانه دور شوند.

تله فرمالدئید برای سوسک ها

این ترفندی آسان برای کشتن سوسک ها است. برای تنظیم این تله، یک بطری با دهانه وسیع بیاورید و کمی از روغن ژله ای را در روی قسمت داخلی لبه ی ظرف قرار دهید. کمی میوه پوست کنده شده مانند موز، سیب یا انبه در بطری قرار دهید.

ظرف را تمام شب را بدون بستن درش در حمام و آشپزخانه خود قرار دهید تا سوسک ها آن را ببینند، عطر این میوه ها سوسک ها را جذب خود می کند.

به علت وجود نفت خام در لبه های شیشه ای سوسک ها به دام می افتند. صبح روز بعد، سوسک ها را با جاروبرقی بکشید و سپس داخل سطل زباله بیندازید.

از اسپری حشره کش استفاده کنید

بسیاری از اسپری های شیمیایی در بازار وجود دارند که شامل سیفلوتین است که در از بین بردن کامل سوسک ها بسیار موثر هستند. اسپری حشره کش در گوشه ها مانند ترک ها، دریچه ها، دیوارها، منطقه سوراخ، زباله ها و غیره بزنید.

سوسک ها به طور کلی در مناطق مرطوب و گرم رشد می کنند. ضروری است که تمام نکات ایمنی را در حین زدن اسپری رعایت کنید. حیوانات خانگی و بچه ها را از حشره کش دور نگه دارید ؛ این یکی از روش های عالی برای خلاص شدن از شر سوسک ها است.

تله خیار برای کشتن سوسک ها

یک ظرف آلمینیومی بیاورید و قطعات کوچکی از خیار را داخل آن قرار دهید. بگذارید یک شب بماند. آب خیار، سپس با ظرف آلومینیومی واکنش نشان می دهد و بویی را ایجاد می کند که سوسک ها را از خانه خارج می کند. این یکی از بهترین روش ها برای کشتن سوسک ها در خانه است.

تله های چسبنده سوسک

این روش کارآمد دیگری برای خلاص شدن از شر سوسک ها است. تله سوسک موجود در بازار از مواد چسبنده به عنوان چاشنی استفاده می کند و هنگامی که سوسکها به طعم طعمه می رسند، توسط چسب به دام می افتند. به درستی یک دام را در مناطقی که سوسک دارد بگذارید و تله را چندین بار به مدت حداقل یک هفته قرار دهید تا سریعا از شر سوسک ها خلاص شوید. این روند را بعد از دو هفته انجام دهید تا هر گونه آلودگی دوباره بررسی شود.

نظر شما