از بین بردن همیشگی موهای زائد پشت لب با چند روش ارزان و بدون درد خانگی

از بین بردن همیشگی موهای زائد پشت لب با چند روش ارزان و بدون درد خانگی

موهای زائد پشت لب ظاهر را به شدت زشت و زننده می کنند در صورتیکه می توان آن ها را با مواد طبیعی در خانه خیلی راحت از بین برد.

موهای پشت لب را با این نسخه های گیاهی و خانگی کامل رفع کنید

برای یک خانم، داشتن موهای قابل مشاهده پشت لب مانند یک کابوس است و البته هیچ خانمی عاری از موی صورت نیست، اما در بعضی رشد موها ضخیم تر و بیشتر و برخی دیگر ضعیف تر است.این موهای ناخواسته صورت یا سیبیل ، میتواند به عوامل ژنتیکی، هورمونی یا وراثتی مربوط باشد.

در برخی موارد ممکن است به دلیل سندروم تخمدان پلی کیستیک یا سندروم کوشینگ باشد.در بازار ها هزاران محصول وجود دارند که ادعای کاهش و از بین بردن موهای پشت لب را میکنند.

از کرم های پاک کننده، کرم های اصلاح، ریش تراش ها، موزر مو، موم، گرفته تا لیزر موهای زائد. که همه گزینه های برای انتخاب هستند اگر چه برخی از این محصولات میتوانند نتایج دلخواهتان را نشان دهد، اما بسیاری از آنها برای پوست مضر هستند یا باید هزینه زیادی کنید.

این روش های طبیعی میتواند زمان بر باشد، اما همه آنها برای پوست مفید هستند و میتوانید به راحتی مواد تشکیل دهنده شان را در آشپزخانه پیدا کنید.

1. رفع موهای پشت لب با شکر و عسل:

مواد لازم:

1 قاشق چای خوری آبلیمو

3 قاشق غذا خوری شکر

1 قاشق غذا خوری عسل

طرز تهیه:

مواد ذکر شده را در یک ظرف مخصوص مایکروویو قرار دهید، و به مدت چند دقیقه گرم کنید تا زمانی که شکر کاملا حل شود و سپس آن را از مایکروویو در بیاورید و آبلیمو را اضافه کنید و به خوبی هم بزنید.

اجازه دهید تا مخلوط کاملا خنک شود و بعد آن را پشت لب خود اعمال کنید.یک تکه پارچه مخصوص روی آن بمالید،فشار دهید و در خلاف جهت رشد مو بکشید.

و در نهایت محل مورد نظر را با آب سرد تمیز کنید و با یک پد خشک کنید و یک مرطوب کننده ملایم را اعمال کنید.

2. سفیده تخم مرغ برای موهای پشت لب:

مواد لازم:

1 عدد سفیده تخم مرغ

یک دوم قاشق غذا خوری آرد نخود چی یا آرد ذرت

1 قاشق غذا خوری شکر

طرز تهیه:

مواد را با هم ترکیب کنید و کاملا هم بزنید و سپس آن را پشت لب خود اعمال کنید و اجازه دهید 15 تا 20 دقیقه بماند و در نهایت به آرامی در جهت مخالف رشد مو ، ماسک را بکشید و قسمت مورد نظر را با آب سرد بشویید، با یک پارچه خشک کنید و یک مرطوب کننده ملایم اعمال کنید.

یکی دیگر از گزینه ها این است که سفیده تخم مرغ را به تنهایی روی پشت لب اعمال کنید و هنگامی که کاملا سفت شد، یک لایه دستمال کاغذی را روی آن قرار دهید و بعد از 15 تا 20 دقیقه برخلاف رشد مو بکشید.

این کار را یک یا دو بار در هفته به طور مرتب انجام دهید.

نکته:سفیده تخم مرغ میتواند به حذف موهای زائد کمک کند، اما برای موهای ضخیم تاثیر کمتری دارد.

3. زرد چوبه عالی برای حذف موهای زائد پشت لب:

مواد لازم:

یک قاشق غذا خوری پودر زرد چوبه

یک قاشق غذا خوری شیر

مقداری آرد برنج

طرز تهیه:

مواد را در یک کاسه به خوبی با یکدیگر ترکیب کگنید و سپس با استفاده ار انگشتان خود آن را در قسممت فوقانی لب های خود بمالید و به مدت 5 تا 10 دقیقه ماساژ دهید.

اجازه دهید تا کاملا خشک شوند، سپس با استفاده از انگشتان تر به آرامی برخلاف رشد مو، روی خمیر خشک شده بکشید و سپس آن را با آب سرد بشویید.

این کار را یک یا دوبار در هفته تکرار کنید.اگر شیر نداشتید، میتوانید از آب استفاده کنید.

4. رفع موهای پشت لب با مخلوط شکر:

مواد لازم:

یک چهارم فنجان آب

دو فنجان شکر

یک چهارم فنجان آبلیمو

مواد تشکیل دهنده را با هم مخلوط کنید و اجازه دهید تا داغ شود، حرارت را پایین بیاورید و اجازه دهید تا ترکیب به رنگ کهربایی درآید. سپس آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تا کمی خنک شود.

بعد مقداری پودر بچه پشت لبتان اعمال کنید و بعد مخلوط مورد نظر را بمالید. سپس یک پاچه مخصوص را روی خمیر فشار دهید و بگذارید تا چند دقیقه بماند و در نهایت بر خلاف جهت رشد مو ها بکنید.

میتوانید باقی مانده مخلوط را در یک ظرف مخزن دار نگهداری کنید و بار ها از آن استفاده کنید.

5. آرد نخود برای رفع موهای پشت لب:

مواد لازم:

یک قاشق غذا خوری آرد نخود

یگ چهارم قاشق چای خوری پودر زرد چوبه

مقداری شیر یا آب

مواد تشکیل دهنده را با یکدیگر ترکیب کنید و آن را پشت لبتان اعمال کنید و اجازه دهید تا خشک شود. پس از خشک شدن با انگشت مرطوب برخلاف جهت رشد مو بکشید و در نهایت با آب سرد بشویید. این کار را دو بار در هفته تکرار کنید.

6. رفع موهای زاید پشت لب با ژلاتین:

مواد لازم:

یک قاشق غذا خوری ژلاتین

یک و نیم قاشق غذا خوری شیر

چند قطره روغن اسطو خودوس

تمام مواد را در یک کاسه مخصوص درون مایکروویو قرار دهید و به مدت 10 تا 15 دقیقه گرم کنید و بعد با استفاده از یک کاردک بر قسمت فوقانی لب اعمال کنید و اجازه دهید تا خشک شود بعد برخلاف رشد موها بکنید و در نهاین با آب سرد بشویید.

نظر شما