دیگه پوست پیازاتو دور نریز | معجزه پوست پیاز برای خونه و زندگی

دیگه پوست پیازاتو دور نریز | معجزه پوست پیاز برای خونه و زندگی

با پوست پیاز می‌توانید خانه خود را ضد عفونی کنید، به خصوص زمانی که کسی در خانه مریض است.

ترفندهای خانه داری شیوه‌ها، روش‌ها و ایده‌هایی هستند که برای مدیریت بهتر خانه، صرفه‌جویی در زمان و افزایش کیفیت زندگی در محیط خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ترفندهای خانه داری می‌توانند در بخش‌های مختلف خانه شامل تمیزکاری، سازماندهی، آشپزی، و مدیریت زمان مفید باشند. هدف از ترفندهای خانه داری بهبود و یا تسهیل برخی وظایف روزمره و ایجاد یک محیط راحت و سازمان یافته در خانه است.

با پوست پیاز می‌توانید خانه خود را ضد عفونی کنید، به خصوص زمانی که کسی در خانه مریض است.

پوست پیاز در واقع پر از مواد مغذی تر از گوشت آن است. مروری بر مطالعات در Biomedicine & Pharmacotherapy نشان داد که پوست پیاز حاوی مقدار متمرکزتری از ترکیب فعال زیستی کورستین نسبت به گوشت پیاز است که ما معمولاً می‌خوریم.

این آنتی اکسیدان قوی موجود در پوست پیاز با رادیکال های آزاد مضری که می توانند به سلول های بدن آسیب برسانند، مبارزه می کند. در واقع، کورستین به دلیل خواص ضد پیری متعددش شناخته شده است.

کورستین موجود در پوست پیاز با جلوگیری از آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش، پوست را صاف، انعطاف پذیر و بدون چین و چروک می کند. به علاوه، مطالعات نشان داده اند که این فلاونوئید قدرتمند در کاهش فشار خون، کاهش التهاب و آلرژی، کاهش خطر ابتلا به آلزایمر یا زوال عقل و حتی پیشگیری از سرطان نقش کلیدی دارد.

مطالعه‌ای در Nutrition Research and Practice نیز نشان داد افرادی که از مکمل عصاره پوست پیاز استفاده کرده اند، در عرض ۱۲ هفته بدون زحمت ۲ پوند وزن، ۱ پوند چربی و ۱ اینچ از دور کمر خود را از دست داده اند. محققان دریافتند کورستین پوست پیاز باعث افزایش مصرف انرژی در زمان استراحت یا میزان کالری سوزی بدن در هنگام استراحت می شود.

همه این موارد زمانی منطقی می شود که توجه کنید کاهش التهاب تقریباً همیشه منجر به کاهش وزن خودکار می شود.

بهترین راه استفاده از پوست پیاز

یکی از دلایلی که ما این پوست‌ها را در سطل زباله می‌اندازیم این است که به نظر می‌رسد آن‌ها قابل استفاده نیستند، اما شما می توانید از آنها در آبگوشت، به شکل پودر یا چای استفاده کنید.

آبگوشت پوست پیاز

برای تهیه آبگوشت پوست پیاز، کافی است پوست پیاز را در آب سرد بشویید، آن را با مواد دیگری که می خواهید، به مدت سی تا چهل دقیقه بجوشانید و بگذارید خنک شود. سپس فقط آبگوشت خود را در یک صافی مشبک بریزید و سپس از آن لذت ببرید.

پودر پوست پیاز

برای تهیه پودر پوست پیاز، باید پوست ها را تمیز کنید، آنها را بپزید و سپس آن ها را در آسیاب بریزید تا پودر ایجاد کنید. می توانید از این پودر به شکل ادویه در غذا یا در سالاد استفاده کنید.

چای پوست پیاز

ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه برای دریافت فواید کورستین، دم کردن پوست پیاز به شکل چای است.

چگونه چای پوست پیاز درست می کنید؟

در اینجا فرآیند سه مرحله ای است که برای تهیه چای پوست پیاز می توانید آنها را دنبال کنید.. برای این فرآیند می توانید از پیازهای قرمز، سفید یا زرد استفاده کنید:

پوست پیاز خود را جمع کنید و آنها را کاملا بشویید، یک مشت از پوست پیاز خود را در یک قابلمه پر از آب روی حرارت متوسط رو به بالا قرار دهید.تا زمانی که آب جوش بیاید صبر کنید و سپس بگذارید پوست پیاز در آب به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بجوشد.

مخلوط را در یک لیوان صاف کنید تا تکه های پوست پیاز در نوشیدنی شما شناور نشود.

نظر شما