آقای گل | پایان کار آقای گل

پایان کار آقای گل در پرتغال با ۱۱۲ گل | ایتالیا منتظر ستاره ایرانی

پایان کار آقای گل در پرتغال با ۱۱۲ گل | ایتالیا منتظر ستاره ایرانی

مهدی طارمی بعد از چهار سال با سری بالا پورتو را ترک کرد.

مهدی طارمی مهاجم ایرانی که به واسطه درخشش در ریوآوه راهی تیم مطرح پورتو شد، چهار سال درخشان را در این تیم سپری کرد و در نهایت تصمیم به رفتن به اینتر گرفت.

او در اولین فصل حضورش در پرتغال، ۲۱ گل در تمام مسابقات به ثمر رساند و به عنوان بهترین گلزن لیگ معرفی شد. طارمی با کمتر از ۵ میلیون یورو به پورتو پیوست و روز به روز در این تیم به درخشش خود ادامه داده است.

در نهایت مهدی طارمی در آخرین بازی خود با پیراهن پورتو گل قهرمانی این تیم را در جام حذفی به ثمر رساند. او توانست گل دوم و پیروزی پورتو را در دقیقه ۱۰۰ از روی نقطه پنالتی به ثمر برساند تا با گل و جام از پورتو خداحافظی کند.

طارمی دو بار در فصل‌های ۲۰۲۰-۲۰۱۹ و ۲۰۲۳-۲۰۲۲ به عنوان آقای گل لیگ پرتغال انتخاب شد. او همچنین ۱۰ گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند و گل زیبایش مقابل چلسی در مرحله یک‌چهارم نهایی فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ به عنوان بهترین گل این رقابت‌ها انتخاب شد.

آمار طارمی در رقابت‌های لیگ پرتغال:

فصل ۲۰-۲۰۱۹: ۱۸ گل در ۳۰ بازی

فصل ۲۱-۲۰۲۰: ۱۶ گل در ۳۴ بازی

فصل ۲۲-۲۰۰۲۱: ۲۰ گل در ۳۲ بازی

فصل ۲۳-۲۰۲۲: ۲۲ گل در ۳۳ بازی

فصل ۲۴-۲۰۲۳: ۶ گل در ۲۳ بازی

آمار طارمی با پورتو در تمام رقابت‌ها:

۲۱۹ مسابقه

 ۱۱۲ گل

۶۱ پاس گل

افتخارات طارمی در پورتو:

۲ بار بهترین گلزن  لیگ (۲۰-۲۰۱۹، ۲۳-۲۰۲۲)

۱ بار بهترین پاسور (۲۱-۲۰۲۰)

۳ قهرمانی در جام حذفی پرتغال

۱ قهرمانی در لیگ پرتغال

۲ قهرمانی در سوپرجام پرتغال

زیباترین گل فصل یوفا (گل قیچی برگردان مهدی طارمی به چلسی در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به عنوان برترین گل فصل فوتبال اروپا در سال ۲۰۲۱ معرفی شد. با اعلام یوفا گل مهدی طارمی به چلسی با بیش از ۳۰ درصد آرا به عنوان بهترین گل سال اروپا انتخاب شد.)

این گل در مراسم بهترین گل سال فیفا (جایزه پوشکاش) در بین سه نامزد نهایی قرار گرفت و در نهایت لاملا این جایزه را به خود اختصاص داد.

قرارداد این بازیکن ایرانی با اینتر نهایی شده است و تا ژوئن ۲۰۲۶ اعتبار دارد. در واقع قرارداد طارمی با افعی‌ها ۲ ساله است اما این قرارداد شامل گزینه‌ای برای تمدید آن برای یک سال بیشتر نیز است.

نظر شما