روانشناسی شخصیت | تست شخصیت

روانشناسی دلیل عصبی بودن | همیشه بی دلیل داری حرص میخوری؟ بخاطر این ۸ رفتار خودته

روانشناسی دلیل عصبی بودن | همیشه بی دلیل داری حرص میخوری؟ بخاطر این 8 رفتار خودته

کارهایی که مثل یک عادت هر روز انجام میدهید ریشه عصبانیت و خشم درون شماست ، بله در قدم اول این خود شما هستید که موجب چنین حالت مخربی می شوید تا عصبانیت بی دلیل شما را رها نکند.

ریشه عصبانیت و خشم درون تان چیست؟

آیامی دانید سازمان دهی نکردن کار و رفتار باعث عصبانیت می شود؟ اگرکارها را به موقع انجام دهید و همه را به شب آخر نسپارید روز پر از آرامشی خواهید داشت . اگردرچنین موقعیتی هستید زمان آن فرارسیده تاعاداتی که موجب عصبانیت می شود راتغییر دهید.

8 عادت روزانه که ریشه عصبانیت زیاد شماست

کنترل کردن همه چیز عادت شماست:

اگرفردی هستید که فکر می کنید کاری را درست انجام نمی دهید باید طرز تفکرتان را اصلاح کنید . به همان اندازه که می خواهید همه چیز تحت کنترلتان باشد مثل کار،خانواده ،روابط تقریبا غیرممکن است حداقل نه در حالیکه حفظ سلامت روان خوب است. یادبگیرید اعتماد، هدایت ، نسبت به افراد پیرامونتان که کار انجام میدهند را در خود ایجاد و داشته باشید به این ترتیب بار بزرگی را باخود می برید که بهتر است هر چه سریعتر آن را کنار بگذارید.

سعی میکنید همه را راضی نگاه دارید :

ایجاد رابطه شاد با افرادی که ارتباط دارید کار سخت وطاقت فرسایی است وقتی تمام تلاش شما راضی نگاه داشتن آنها باشد .تنها چیزی که برخی افراد عصبی را خوشحال می سازد ناراحت کردن خود و الویت قراردادن خواسته های دیگران قبل ازخواسته ی خود است در حالیکه این عادت ریشه عصبانیت های آنهاست.

خواب خیلی کم دارید :

اگرکمتر از ساعت پیشنهادی که بین 7تا8ساعت درطول شبانه روز است بخوابید بقیه روز بدخلق و عصبانی هستید چراکه ضروری است برای انجام کارهای روزمره به اندازه کافی بخوابید.یک برنامه خواب تنظیم و در این ساعت و زمان مشخص تمام وسایل الکترونیکی راخاموش کنید.

اعتیادبه مصرف کافئین دارید :

قهوه خواص فراوانی داردو تاحدودی مفید است اما اگربیش ازحد مصرف شود به بدن آسیب می رساند. نوشیدن 4 تا 6 فنجان قهوه در روزبه کافئین وابستگی ایجاد می کند که می تواند باعث عصبانیت ، اضطراب ، تحریک پذیری ، بی خوابی شود.

حال آشفته و بی برنامه بودن ریشه عصبانیت شماست:

نبود برنامه ریزی یکی از علل اصلی عصبانیت و استرس است به همین دلیل یک ایده خوب، تمام کارهای روز بعد را در چند دقیقه و شب قبل از کار برنامه ریزی کنید . خود را شکنجه نکنید که چگونه کاری را به انجام برسانید، سعی کنید وظایف تان را سازمان دهی کنید و در طول روز کیفیت کاری خود را برطبق همین برنامه ریزی ها ارتقا دهید.

صبحانه نخوردن بدترین عادت شماست:

صبحانه یکی از وعده های اصلی است و نباید آن را حذف کرد برای آغاز روز نیاز به انرژی زیادی دارید چون کمبود انرژی خود باعث افسردگی ،استرس ،عصبانیت می شود.

بی تحرکی ریشه عصبانیت و خشم می شود:

نداشتن تحرک باعث مشکلات روحی و عصبانیت می شود ، تلاش کنید تا روز و هفته را با یک انرژی مضاعف آغاز کنید. انجام فعالیت فیزیکی تولید هورمون اندروفین در بدن را بیشتر می کند که همین عامل باعث شادی می شود.

مصرف زیاد شکرتصفیه شده بلای جان اعصاب شماست :

شکر هم مثل قهوه اگر به اندازه مصرف شود مفید است اما مصرف بیش از حد شکر های تصفیه شده مضر و به سلامتی آسیب می زند. اگر شکرتصفیه شده مصرف کنید ترشح هورمون سروتونین که شادی بخش است افزایش میابد اما اگر بطور منظم مصرف کنید  ازتاثیر آن کاسته و بدن تمایل به مصرف بیشتر آن دارد.

نظر شما