تصادف | تصادف رانندگی

ایران هفتمین کشور در زمینه تصادف رانندگی

ایران هفتمین کشور در زمینه تصادف رانندگی

ایسلند کمترین میزان مرگ‌ومیر ناشی از تصادفات جاده‌ای را دارد. این کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، تنها ۲.۸ مرگ‌ومیر جاده‌ای دارد. سوئد در جایگاه بعدی قرار دارد. ایمن‌ترین کشورها پس از این دو کشور به‌ترتیب نزولی، بریتانیا، هلند، نروژ و سوئیس و دانمارک هستند.

احتمال مرگ در یک تصادف رانندگی در جمهوری دومینیکن ۱۵ برابر بیشتر از ایسلند است.

سلامت نیوز در خبری نوشت: سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد خاورمیانه و آفریقا بیشترین نرخ تصادفات جاده‌ای را دارند.

جمهوری دومینیکن، بیشترین میزان تصادفات جاده‌ای را به خود اختصاص داده است. در این کشور، ۴۱.۷ مرگ ناشی از رانندگی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر وجود دارد. اگر عمر انسان را به طور متوسط ۷۰ سال در نظر بگیریم، این بدان معناست که احتمال مرگ یک فرد در جمهوری دومینیکن بر اثر حوادث رانندگی ۱ به ۴۸۰ است!

۹ کشور بعدی عبارت‌اند از:

تایلند

ونزوئلا

ایران

نیجریه

آفریقای جنوبی

عراق

گینه بیسائو

عمان

چاد

بسیاری از مرگ و میرها در این کشورها با موتور سیکلت اتفاق می‌افتد، اگرچه تعداد قابل توجهی از تصادفات مربوط به خودروها است. بسیاری از این تصادفات ناشی از رانندگی در حالت مستی هستند.

ایسلند، کمترین میزان مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده‌ای را دارد. این کشور، به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، تنها ۲.۸ مرگ و میر جاده‌ای دارد. سوئد در جایگاه بعدی قرار دارد. ایمن‌ترین کشورها پس از این دو کشور به ترتیب نزولی، بریتانیا، هلند، نروژ و سوئیس و دانمارک هستند.

چه اقداماتی می‌تواند به کاهش تصادفات جاده‌ای کمک کند؟

آموزش رانندگان و استانداردها و قوانین رانندگی می‌توانند به کاهش تصادفات جاده‌ای کمک کنند.

همچنین، اجرای دقیق‌تر قوانین رانندگی برای جلوگیری از رانندگی پس از مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر و همچنین تست و بررسی دقیق‌تر خودروها کمک‌کننده خواهد بود.

بیشتر کشورهایی که کمترین نرخ تصادفات جاده‌ای را دارند، کشورهای ثروتمند و توسعه‌یافته‌ای هستند که بودجه لازم برای بهبود استانداردها و… را دارند.

با این حال، اگرچه کشورهای کمتر توسعه‌یافته ممکن است بودجه مشابهی در دسترس نداشته باشند، اما در صورت تمایل می‌توانند تغییراتی ایجاد کنند.

نظر شما