ترفند آرایشی | میکاپ حرفه ای

یک راه طلایی برای اینکه مژهاتون با ریمل زدن کم پشت نشه و نریزه

یک راه طلایی برای اینکه مژهاتون با ریمل زدن کم پشت نشه و نریزه

استفاده درست از ریمل ضرری برای مژه ها ندارد اما خرید ریمل نامناسب و یک سری اشتباهات هنگام ریمل زدن میتواند باعث ریزش مژه شود.

آنچه باید درمورد ریمل و ریزش مژه بدانید

همه بانوان طالب زیبایی هستند و همیشه و در همه حال سعی دارند به طرق مختلف خود را زیباتر جلوه دهند. یکی از محصولات آرایشی و بهداشتی رایج در بین بانوان نام دارد که از ضروری ترین لوازم آرایش خانم ها به شمار میرود و باعث بلند و حجیم تر شدن مژه ها میشود، اما اگر هنگام خرید و استفاده از آن برخی نکات را رعایت نکنید دچار ریزش مژه خواهید شد چرا که چشم یکی از حساس ترین اندام های بدن محسوب می شود و نقش بسزایی در زیبایی دارد. بنابراین باید ویژگی های یک ریمل خوب و روش صحیح استفاده از آن را بدانید.

ریمل چگونه باعث زیبایی چشم می شود؟

چشم با مژه های بلند زیبایی چند برابری پیدا به خود می گیرد. همانطور که می دانید و پیش از این اشاره شد ریمل ابزاری است برای آرایش چشم و حالت دادن به مژه ها و آنها را بلند، برجسته، مشکی و منظم کنار هم می نمایاند که جذابیت خاصی به چشم ها می بخشد و چشم ها جلوه بسیار زیبایی پیدا می کنند. ریمل ها با توجه به سلائق و علایق آرایشی افراد متفاوت و در رنگ های گوناگون تولید می شوند.

کاربردهای متفاوت ریمل ها

  • ریمل ها دارای کاربردهای متفاوتی هستند که به شرح زیر است:
  •     محصولات حجم دهنده: که مژه ها را پرپشت و پرحجم نشان می دهند.
  •     محصولات بلندکننده: که با ارتفاع دادن به مژه ها آن ها را بلندتر نشان می دهند.
  •     محصولات فر کننده: که حالت فر در مژه ها ایجاد می کنند.
  •     محصولات ضد آب: که در مقابل هرگونه رطوبت مقاوم هستند و سبب ریزش آن ها نمی شود.

کاربرد ریمل

ریمل چگونه باعث ریزش مژه میشود؟

همانطور که اشاره شد مطالعات انجام شده در حوزه زیبایی ثابت کرده است که استفاده از ریمل های ضد آب موجب خشکی مژه ها شده و همین امر باعث می شود که پس از مدت ها مژه ها دچار ریزش شوند و چنانچه بیش از 3 الی 4 ساعت روی چشم بمانند آسیب جدی به بافت مژه می رسانند و در نهایت ریزش مژه را به همراه خواهد داشت. برای تصدیق این مطالعات نکات مهمی در بخش دنیای مد نمناک گردآوری شده است که برای اینکه دچار ریزش مژه نشوید بهتر است این نکات را رعایت کنید.

برای آنکه مژه هایتان با ریمل نریزد

هنگام خرید ریمل دقت کنید و مواد تشکیل دهنده آن را بررسی کنید، ریمل هایی که بیس پترولوم دارند را نباید بخرید زیرا ایجاد حساسیت میکند و به مژه آسیب میزند. سعی کند ریمل هایی خریداری کنید که ارگانیک و ضد حساسیت باشند تا رطوبت مژه ها حفظ شود.

خرید ریمل خوب

هر روز ریمل ضدآب نزنید

ریمل های ضدآب برای استفاده روزانه مناسب نیستند زیرا سخت پاک میشوند و هنگام پاک کردن آن از مواد پاک کننده مختلف استفاده میکنید که همین تلاش شما برای پاک کردن ریمل ضدآب باعث کنده شدن مژه ها میشود.

استفاده مکرر از ریمل

برخی از خانم ها عادت دارند همیشه چشم هایشان ریمل داشته باشند طوری که شاید روزی دو یا سه بار ریمل بزنند، ریمل زدن و پاک کردن مداوم آن باعث ریزش مژه ها میشود.

استفاده طولانی مدت از ریمل

خانم ها شاید همه چیز را هنگام ریمل زدن رعایت کنند اما فراموش میکنند که لوازم آرایش ها تاریخ انقضا دارند و باید پس از یک مدت دور ریخته شوند، ریمل ها باید نهایتا سه ماه یکبار تعویض بشوند.

با شستشوی اصولی از ریزش مژه جلوگیری کنید

شستن ریمل از روی چشم و مژه ها به روش سنتی آب و صابون عوارضی بجا خواهد گذاشت. این کار باعث خشک شدن پوست اطراف چشم و آسیب به مژه خواهد شد.

برای اینکه مژه ها هم کنده نشود و پوست دور چشم هم سفیدتر و شفاف تر شود بهتر است با مقداری روغن زیتون یا شیر مژه ها را به آرامی تمیز کنید سپس با آب شستشو دهید. می توان از گلاب هم بجای تونر استفاده کرد. این روش از بروز چین و چروک های اطراف چشم ها هم جلوگیری میکند.

انتخاب برندهای معتبر از میان انبوه محلول های پاک کننده چشم هم می تواند ضمن پاک کردن آرایش چشم به سلامتی پوست چشم و جلوگیری از خشکی پوست و همچنین آسیب به مژه ها کمک کند.

نظر شما