سهام عدالت | سود سهام عدالت

خبر مهم برای دارندگان سهام عدالت | جزییات تازه از واریز سود سهام عدالت

خبر مهم برای دارندگان سهام عدالت | جزییات تازه از واریز سود سهام عدالت

۱۷ ناشر سود جاری، سود سنواتی و حق تقدم یک میلیون و ۹۴۵ هزار و ۷۸۴ سهامدار را که شامل یک هزار و ۶۷۲ میلیارد ریال می شود را به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کرده‌اند.

 در سومین هفته اردیبهشت، ۱۱ ناشر سود سنواتی و جاری سهامداران خود را از طریق اطلاعات سامانه سجام برای بیش از ۵۰۰ هزار سهامدار واریز کردند.

اطلاعات منتشر شده در خصوص جزییات واریز مطالبات سهامداران در هفته سوم اردیبهشت امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، ۱۱ ناشر بیش از ۱۹۱ میلیارد تومان سود جاری، سنواتی و حق تقدم را از طریق اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده‌اند.

همچنین تا پایان هفته سوم اردیبهشت ماه امسال، ۹ ناشر «گ. مدیریت‌ ارزش‌سرمایه ‌ص‌ب ‌کشوری، شرکت‌ صنایع‌ جوشکاب ‌یزد، قند بیستون، سرمایه‌گذاری ‌ساختمانی‌ نظام ‌مهندسی ‌ایران، ماشین‌ سازی‌ اراک، شرکت‌ مهندسی ‌ساختمان‌ وتاسیسات‌ راه‌آهن، بیمه ‌اتکایی ‌ایرانیان، کابل‌ البرز، بیمه ‌اتکایی ‌سامان»، سود جاری ۴۸۴ هزار و ۸۱۲ سهامدار که شامل ۱۴۵ میلیارد و ۴۸۲ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

در این دوره زمانی، ۲ شرکت‌ «داروسازی‌ ابوریحان و بیمه ‌اتکایی‌امین‌(سهامی‌عام)»، سود سنواتی و حق تقدم ۲۴ هزار و ۷۰۰ سهامدار را که شامل ۴۵ میلیارد و ۶۳۸ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده‌اند.

اطلاعات منتشر شده از سوی سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در خصوص جزییات واریز سود در سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد که در سال گذشته ۱۱۵ هزار و ۱۷۹ میلیارد و ۴۱۳ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان سود جاری، مطالبات سنواتی و حق تقدم برای سهامداران از طریق سامانه سجام واریز شده است.

در سال ۱۴۰۲ تعداد ۶۰۲ ناشر، مبلغ ۱۰۹ هزار و ۳۹ میلیارد و ۵۲۴ میلیون و ۸۰۴ هزار تومان سود جاری متعلق به ۵۵ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۳۵۵ سهامدار و تعداد ۲۵۳ ناشر، مبلغ ۶ هزار و ۱۳۹ میلیارد و ۸۸۹ میلیون و ۱۵۶ هزار تومان سود سنواتی و حق‌تقدم متعلق به ۱۷ میلیون و ۱۲۷ هزار و ۸۵۵ سهامدار را به حساب سجامی سهامداران واریز کرده‌اند.

در دومین هفته از اردیبهشت ماه سال جاری حاکی از آن است که ۱۲ ناشر سود جاری، سود سنواتی و حق تقدم یک میلیون و ۸۶ هزار و ۹۶ سهامدار را که شامل ۶۵۵ میلیارد و ۲۰۷ میلیون تومان می شود، به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کرده‌اند.

در هفته اول اردیبهشت ماه امسال نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، ۹ ناشر سود جاری، سنواتی و حق تقدم ۷۵۶ هزار و ۸۱۰ سهامدار را که شامل ۲ هزار و ۲۷۴ میلیارد تومان می شود را به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کرده‌اند.در هفته چهارم فروردین ماه، بیش از ۹۴۱ میلیارد تومان سود جاری، سنواتی و حق تقدم از طریق اطلاعات سامانه جامع اطلاعات مشتریان(سجام) واریز شد.

بنابراین گزارش، در سومین هفته از فروردین ماه سال جاری حاکی از آن است که ۱۷ ناشر سود جاری، سود سنواتی و حق تقدم یک میلیون و ۹۴۵ هزار و ۷۸۴ سهامدار را که شامل یک هزار و ۶۷۲ میلیارد ریال می شود را به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کرده‌اند.در مجموع در سال ۱۴۰۳، بیش از چهار هزار و ۱۸۲ میلیارد تومان سود به حساب سهامداران از طریق سامانه سجام واریز شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با اشاره به اینکه بیش از ۷۴ درصد سهامداران عدالت این استان با روش غیرمستقیم هستند، گفت: باید با منابع سهامداران، سرمایه‌گذاری به‌روز و مطالعه‌شده انجام دهیم تا نتیجه مطلوبی برای استان داشته باشد.

صادق سلطانی‌نژاد امروز (سوم خرداد ماه) در نشست بررسی برگزاری مجامع استانی سهام عدالت در کرمان، اظهار کرد: به‌دلیل سیاست‌های انقباضی سیستم بانکی و محدودیت‌های مالی، نگاه ویژه‌ای به شرکت‌های سرمایه‌گذاری در استان کرمان دنبال می‌شود تا به سرمایه‌گذاری و رشد و توسعه اقتصادی در استان کمک شود.

وی ادامه داد: با قوانین جدید از جمله قانون تامین مالی تولید و زیرساخت‌ها که قانون اثرگذاری است، کار دنبال می‎‌شود و در استان کرمان الگویی را تدوین کردیم که ۱۶۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی منابعی است که از بخش‌های مختلف قابلیت تامین دارد و وظیفه داریم روند این کار را دنبال کنیم تا به نقطه مطلوب برسیم.

سلطانی‌نژاد بیان کرد: در بخش صنعت و معدن همه فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمان، به‌روز و متناسب با شرایط روز کشور است و در کشاورزی، خدمات و گردشگری نیز این هدف را امسال دنبال می‌کنیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان گفت: فرصت‌ها را در اختیار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استان و سرمایه‌گذاران دیگر قرار می‌دهیم تا به هدف‌گذاری انجام‌شده در ریل‌گذاری اقتصادی استان برسیم.

وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۱۸ هزار میلیارد تومان منابع داریم که می‌توانیم برنامه‌ریزی و از آن استفاده کنیم، گفت: بیش از ۷۴ درصد سهامداران عدالت استان کرمان با روش غیرمستقیم هستند و باید با منابع سهامداران، کار کارشناسی و سرمایه‌گذاری به‌روز و مطالعه‌شده انجام دهیم تا نتیجه مطلوبی برای استان داشته باشد.

به گزارش ایسنا، در این نشست حاجی‌وند، دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت با اشاره به مصوبه شورای عالی بورس برای برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، اظهار کرد: برآورد این است که در یک ماه آینده، در کرمان به‌عنوان چهارمین استان کشور مجمع برگزار شود.

وی افزود: براساس تجربه برگزاری مجامع استان‌ها مصوباتی داشتیم و مشوق‌هایی برای تعاونی‌های استانی در نظر گرفته شده است.

حاجی‌وند بیان کرد: یکی از فلسفه‌های شرکت‌ها این است که برای سرمایه‌گذاری از ظرفیت سهام عدالت استفاده شود و امیدواریم بعد از برگزاری مجامع، این شرایط برای تامین مالی پروژه‌ها و بنگاه‌ها در استان‌ها بویژه کرمان تسهیل شود.

نظر شما