مغز شما زن هست یا مرد؟ | جنسیت مغز شما چیست؟

مغز شما زن هست یا مرد؟ | جنسیت مغز شما چیست؟

این یک تست خطای دید است. به اولین چیزی که می‌بینید دقت کنید تا مشخص شود مغز شما مونث است یا مذکر. مرد به سمت شما می دود یا از شما دور می‌شود؟

خطای دید باعث می‌شود دربارۀ ظاهر وقایعی که می‌بینیم کنجکاو شویم. بنابراین خطای دید یکی از محرک‌های قوی برای تفکر خلاقانه است؛ زیرا مربوط به حس بینایی است و سمت راست مغز را درگیر می‌کند.

در عین حال شما را مجبور می‌کند به شیوه‌های مختلف به تصویر بنگرید و تصاویر مختلفی در آن ببینید.

این یک تست خطای دید است. به اولین چیزی که می‌بینید دقت کنید تا مشخص شود مغز شما مونث است یا مذکر. تصویر جذاب مرد دونده ادعا می‌کند که می‌تواند نوع فرآیند فکری افراد را رمزگشایی کند؛ آیا مرد به سمت شما می دود یا از شما دور می‌شود؟

این یک عکس ساده است. مردی را نشان می‌دهد که در حالت دوی سرعت قرار گرفته؛ اما خطای دید باعث خواهد شد که او را در حال نزدیک شدن یا دور شدن از خودمان ببینیم. مغز ما تصاویر مبهم را به روش‌های مختلفی رمزگشایی می‌کند که دلیل آن فرآیندهای متفاوتی است که هنگام دریافت و پردازش اطلاعات در آن رخ می‌دهد.

Capture-1

۱- اگر دیدید که دونده نزدیک می‌شود

بدان معناست که شما مغز مردانه‌تری دارید. شما اغلب سعی می‌کنید مشکلات خود را حل کنید و با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و دلیل‌های مختلف، از موانع دشوار زندگی عبور کنید.

وقتی در مورد چیزی کنجکاو می‌شوید خیلی سریع آن را یاد می‌گیرید و آن وقت است که تمام انرژی خود را روی آن متمرکز می‌کنید تا ایده‌ای در مورد نحوه برخورد با آن پیدا کنید.

۲- برای کسانی که این دونده را در حال دور شدن می‌بینند

یک مغز زنانه پیش بینی شده؛ این نشان می‌دهد که شما به حواس و استدلال خود تکیه می‌کنید و در تصمیم‌گیری عجله‌ای ندارید. مغز شما زمانی در بهترین حالت خود قرار می‌گیرد که در چیزی خلاقانه غرق شوید یا چیزی را از ابتدا خلق کنید.

شما به خوبی از پس انجام دادن چندین کار همزمان برمی‌آیید و حافظه شگفت‌انگیزی دارید. چیزی که همیشه می‌توانید روی آن حساب کنید شهود و حواس عالی شماست.

نتیجه هر چه باشد، مفهوم خطای دید، گواهی بر ویژگی‌های مغزی ماست. سال‌هاست که محققان در تلاشند تا کلیشه‌های قدیمی مبنی بر اینکه مردان رقابتی‌تر هستند و زنان در برقراری ارتباط بهتر عمل می‌کنند را آزمایش و صحت سنجی کنند.

با این حال برخی دانشمندان معتقدند که در واقع هیچ فایده‌ای از طبقه‌بندی بخش‌هایی از مغز به جنبه‌های زنانه و مردانه به دست نمی‌آید؛ اعمال ما در واقع توسط ساختار مغز ما تعیین می‌شود و سپس در فرآیند اجتماعی شدن، نیرو می‌گیرد.

 

نظر شما