سهام عدالت | سود سهام عدالت

فوری/واریز سود ۷ میلیون تومانی برای سهام عدالت | حساب سهام عدالتی ها پرپول شد

فوری/واریز سود 7 میلیون تومانی برای سهام عدالت | حساب سهام عدالتی ها پرپول شد

ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی امروز یکم خرداد 1403 به 8 میلیون و 390 هزار و852 تومان رسید.

امروز سه شنبه (1 خرداد 1403)، ارزش سهام عدالت 490 هزارتومانی با احتساب و اعمال تمام افزایش سرمایه های شرکت های بورسی در این سهام به 7 میلیون 842 هزار و 393 تومان رسید.

 شاخص کل بازار بورس نیز با 1263 واحد افزایش در ارتفاع 2.113.827 و شاخص هم  وزن در ارتفاع 693.923 واحدی قرار گرفته است. 

 ارزش معاملات امروز بازار بورس3559 میلیارد تومان بود که در نهایت ارزش کل بازار بورس را در رقم 7267 هزار میلیارد تومان قرار داد.  

 

پس از پایان معاملات امروز بازار بورس ایران (1 خرداد 1403) ارزش سهام عدالت 532 هزارتومانی دارندگان این سهام به 8 میلیون و 390 هزار و852 تومان رسید.

مرحله سوم پرداخت سود سهام عدالت و شامل حدود ۳۰ درصد از جمعیت سهامداران و مربوط به دو شرکت طی ماه جاری پرداخت خواهد شد.

 عسگر توکلی رئیس هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت گفت: زمان واریز سود سهام عدالت جاماندگان سال ۱۴۰۱ و شامل حدود ۳۰ درصد از کل سهامداران، ابتدای سال ۱۴۰۳ و مربوط به دو شرکت است که سود به موقع پرداخت نکرده اند.

وی ادامه داد: طبق برنامه افرادی که سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ را هنوز دریافت نکرده اند در خرداد این سود را دریافت خواهند کرد.

سود سهام عدالت، قرار بود در دو مرحله پرداخت شود، اما به خاطر بدعهدی برخی شرکت ها، واریز این سود مالی سال ۱۴۰۱‌، به ۳ مرحله افزایش یافت.

حالا بنابر اعلام رئیس سازمان بورس احتمالا واریز مرحله سوم و تسویه سود سهام عدالت خرداد ماه خواهد بود.

طبق مصوبه شورای عالی بورس برای توزیع سود سهام عدالت، قرار شده بود این سود در دو مرحله تا پایان آذر ماه و در مرحله بعد تا قبل از پایان سال، به حساب دارندگان این سهام، واریز شود.

 توکلی، رئیس هیات مدیره شرکت‌های تعاونی سهام عدالت در این باره گفت: زمان واریز سود سهام عدالت جاماندگان سال ۱۴۰۱ شرکت‌های سرمایه پذیر، ابتدای سال ۱۴۰۳ است.

او ادامه داد: این افراد حدودا ۳۰ درصد از کل سهامداران سهام عدالت را شامل می‌شوند. این ۳۰ درصد، مربوط به دو شرکت سرمایه پذیر هستند که سود آنها به موقع پرداخت نشده است.

توکلی در این باره اظهار داشت: در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲، طبق برنامه ریزی ها و با تلاش های دولت برای واریز این سود به حساب سهامداران، بخش زیادی از سود سهام عدالت به حساب افراد مشمول واریز شد؛ اما سهامداران یک یا دو شرکت موفق به دریافت به موقع این سود نشدند.

وی در نهایت توضیح داد: مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته، افرادی که سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ را هنوز دریافت نکرده اند، در سال ۱۴۰۳ این سود به حساب آنها واریز خواهد شد.

سود سهام عدالت، قرار بود در دو مرحله پرداخت شود، اما به خاطر بدعهدی برخی شرکت ها، واریز این سود مالی سال ۱۴۰۱‌، به ۳ مرحله افزایش یافت.

حالا بنابر اعلام رئیس سازمان بورس احتمالا واریز مرحله سوم و تسویه سود سهام عدالت خرداد ماه خواهد بود.

معاون اقتصادی دادستان کل کشور توضیحاتی را درباره وضعیت وراث متوفیان دارنده سهام عدالت، ارائه کرد.

پیمان نوری معاون اقتصادی دادستان کل کشور درخصوص آخرین وضعیت وراث متوفیان دارنده سهام عدالت، گفت: به دنبال پیگیری و دستور دادستان کل کشور در زمینه تعیین تکلیف وضعیت وراث متوفیان دارای سهام عدالت از جمله سود تخصیصی به این گروه و نیز تعیین تکلیف بدره (سبد) سهام ایشان، با همکاری مرکز فن آوری قوه قضاییه، شرکت سپرده گذاری مرکزی و با نظارت معاونت حقوقی سازمان بورس اوراق بهادار، موضوعی که مدت‌ها مغفول و معوق باقیمانده بود به نتیجه لازم رسید.

وی اظهار کرد: به نحوی که در مدت کوتاهی وضعیت وراث بیش از یک میلیون متوفی دارنده سهام عدالت تعیین تکلیف شده و الباقی باید وضعیت مالیاتی سهام آنها مطابق مصوبات سال ۱۳۹۹ شورای عالی بورس روشن شود و نیز گروهی از وراث دارنده سهام عدالت که به سامانه‌های مربوطه برای ثبت نام مراجعه نداشته‌اند با هماهنگی‌های صورت گرفته، در صورت رفع مشکل این افراد و نیز مراجعه و ثبت نام سیستمی آن دسته از وراث متوفیان دارنده سهام عدالت که تاکنون اقدامی برای ثبت نام در سامانه‌های مربوطه در این زمینه نداشته اند، به سرانجام خواهد رسید.

معاون اقتصادی دادستان کل کشور ادامه داد: وراث متوفیان دارنده سهام عدالت که ثبت نامی از این بابت تا به حال نداشته‌اند می‌توانند از طریق آدرس csdiran.ir (شرکت سپرده‌گذاری مرکزی) از نحوه ثبت نام مطلع شوند.

 

نظر شما