تخم مرغ

چرا بدنسازا اینقدر تخم مرغ می خورن | فواید خوردن تخم مرغ و خواصش

چرا بدنسازا اینقدر تخم مرغ می خورن | فواید خوردن تخم مرغ و خواصش

تخم مرغ جز یکی از خوراکی هایی می باشد که دارای مواد مغذی و ارزش غذایی عالی است، البته مصرف تخم مرغ به کاهش وزن و درمان برخی از بیماری ها کمک فراوانی می کند.

تخم مرغ جز یکی از خوراکی هایی می باشد که دارای مواد مغذی و ارزش غذایی عالی است، البته مصرف تخم مرغ به کاهش وزن و درمان برخی از بیماری ها کمک فراوانی می کند.

فواید خوردن تخم مرغ و خواص خوردن آن برای سلامت اعضای بدن

تخم مرغ، یکی از معدود خوراکی هایی است که باید به عنوان "سوپر غذا" طبقه بندی شود ؛ آن ها دارای مواد مغذی هستند که برخی در رژیم غذایی مدرن نادر و کمیاب هستند.خوردن تخم مرغ آب پز, سالم ترین راه برای خوردن تخم مرغ است, زیرا بدون روغن یا کره پخته می شود, که کالری و چربی اضافی بیشتری را به غذا اضافه نمیکند و باعث کاهش وزن می شود. ارزش غذایی یک تخم مرغ آب پز با سایر روش ها یک سان است.

چرا بدنسازا اینقدر تخم مرغ می خورن

در این بخش از سلامت تغذیه در بحث بررسی کامل خواص تخم مرغ چندین فواید سلامتی تخم مرغ وجود دارد که در مطالعات انسانی تایید شده است:

1. تخم مرغ سرشار از مواد مغذی باورنکردنی:

تخم مرغ جزو غذاهایی است که بیشترین مواد مغذی را روی کره زمین دارد.

یک تخم مرغ تمام مواد غذایی مورد نیاز برای تبدیل یک سلول و به یک جوجه مرغ را شامل می شود.

یک تخم مرغ آب پز شده حاوی این موارد است:

ویتامین آ:6 درصد

فولات:5 درصد

ویتامین ب 5:7درصد

ویتامین ب 12:9 درصد

ویتامین ب2:15درصد

فسفر:9 درصد

سلنیوم:22 درصد

تخم مرغ همچنین حاوی مقدار معقولی از ویتامین D، ویتامین E، ویتامین K، ویتامین B6، کلسیم و روی است.

شامل 77 کالری، 6 گرم پروتئین و 5 گرم چربی های سالم است.

تخم مرغ همچنین حاوی مواد مغذی مختلفی است که برای سلامتی مهم می باشند. در حقیقت، تخم مرغ غذای کاملی است. آن ها تقریباً هر ماده غذایی مورد نیاز شما را در بر می گیرند. اگر بتوانید تخم مرغ محلی و مقوی شده با یا امگا 3 را پیدا کنید، مواد مغذی اش حتی بهتر و باکیفیت تر هم می شود.

آن ها حاوی مقادیر بالاتری از چربی امگا 3 هستند و ویتامین A و E بسیار بالاتری دارند. کلسترول بالایی دارد، اما بر میزان کلسترول خون تاثیر نمی گذارد. در حقیقت یک تخم مرغ 212 میلی گرم است که بیش از نیمی از مصرف روزانه توصیه شده توسط 300 میلی گرم است.

تخم مرغ

بسیار مهم است، به خاطر داشته باشید که کلسترول در رژیم غذایی لزوماً کلسترول را در خون بالا می برد.

کبد در واقع هر روز مقادیر زیادی کلسترول تولید می کند. وقتی شما میزان مصرف کلسترول خود را افزایش می دهید، کبد کلسترول کمتری تولید می کند تا حتی آن را دفع کند.

با این حال، پاسخ به خوردن تخم مرغ بین افراد فرق می کند:

در 70 درصد از مردم، تخم مرغ کلسترول را بالا نمی برد. در 30درصد مابقی، تخم مرغ می تواند به طور خفیفی کلسترول بد را بالا ببرد. با این حال، افراد با اختلالات ژنتیکی مانند هیپوکلسترولمی خانوادگی یا نوع ژنی به نام ApoE4 می توانند مصرف تخم مرغ را محدود یا از آن اجتناب کنند.

سفیده و زرده تخم مرغ هم غنی از مواد مغذی مثل پروتئین, ویتامین و مواد معدنی مختلف هستند. زرده تخم مرغ بخشی است که حاوی کلسترول, ویتامین های محلول در چربی مانند a, d, e و k و همچنین اسیدهای چرب ضروری مانند اسیده ای چرب امگا 3 است.

در حدود 60% از پروتئین موجود در تخم مرغ در سفید و ویتامین b6, b12, c و مواد معدنی کم مصرف مانند روی, آهن و مس یافت می شود. مقدار زیادی سلنیوم وجود دارد که یک آنتی اکسیدان قوی در سفیده تخم مرغ است که حاوی مقدار بسیار کمتری چربی و کلسترول است.

ترکیب این مواد مغذی, تخم مرغ را منبع فوق العاده ای از یک پروتئین کامل می سازد زیرا حاوی همه اسیدهای آمینه ضروری هستند, بنابراین برای سلامتی خوب که نمی توانند توسط بدن ساخته شوند و ما باید از رژیم غذایی خود به دست آوریم, ضروری است.

2. تخم مرغ میزان کلسترول خوب HDL را افزایش می دهد:

HDL مخفف لیپوپروتئین با چگالی بالا است. اغلب به عنوان "کلسترول خوب" شناخته می شود. افرادی که سطوح بالای HDL دارند، معمولاً خطر کمتری از بیماری های قلبی، سکته و دیگر مشکلات سلامتی دارند.

خوردن تخم مرغ یک راه عالی برای افزایش HDL است. در یک مطالعه، خوردن دو عدد تخم در هر روز به مدت شش هفته سطح HDL را تا 10 درصد افزایش می دهد.

3.حاوی کلوئین است - یک ماده مغذی مهم است که اکثر افراد از آن به میزان کافی دریافت نمی کنند:

کلوئین یک ماده مغذی است که بیشتر مردم حتی نمی دانند همچین چیزی وجود دارد، با این حال یک ماده بسیار مهم است و اغلب با ویتامین های B وجود دارد. کلوئین برای ساخت غشاهای سلولی به کار می رود و در تولید مولکول های سیگنالی در مغز همراه با توابع دیگر مختلف نقش دارد.

نشانه های کمبود کلوئین جدی هستند، اما خوشبختانه کم و نادر هستند. تخم مرغ کامل یک منبع عالی از کلوئین است. یک تخم مرغ حاوی بیش از 100 میلی گرم از این ماده مغذی مهم را دارد و با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی در ارتباط هستند.

4. کلسترول LDL یا بد را کاهش می دهد:

مشهور است که داشتن سطوح بالای LDL به خطر افزایش بیماری های قلبی مرتبط است. حتی اگر تخم مرغ به طور خفیف کلسترول LDL را در برخی از افراد افزایش دهد، مطالعات نشان می دهند که ذرات از کوچک و متراکم به LDL بزرگ تغییر می کنند که یک بهبود است.

تخم مرغ

5. تخم مرغ حاوی لوتئین و زاکسانتین است :

این آنتی اکسیدان ها فواید زیادی برای سلامت چشم دارند. یکی از پیامدهای سالخوردگی، این است که بینایی ضعیف می شود و تخم مرغ یکی از موادی است که میزان آن را کاهش خواهد داد.

مواد غذایی متعددی وجود دارند که به مقابله با برخی از فرآیندهای فاسد کننده که می توانند بر چشمان ما تاثیر بگذارند، کمک می کنند. دو مورد از اینها لوتئین و زاکسانتین نام دارند.

آن ها آنتی اکسیدان های قوی هستند که در شبکیه چشم جمع می شوند. زرده تخم مرغ شامل مقادیر زیادی از این مواد هستند.

6. تخم مرغ غنی از ویتامین A است:

کمبود ویتامین A شایع ترین علت نابینایی در جهان است. تخم مرغ های محلی یا غنی شده با امگا 3، تری گلیسیرید را کاهش می دهد. همه تخم ها با هم برابر خلق نشده اند. ترکیب مواد غذایی آن ها بسته به نحوه تغذیه مرغ ها و بزرگ شدن آن ها متفاوت است.

اسیدهای چرب امگا 3 که برای کاهش سطح خون تری گلیسیرید شناخته می شوند، عامل خطر شناخته شده برای بیماری های قلبی هستند. مطالعات نشان می دهد که مصرف تخم مرغ غنی از امگا 3 راهی موثر برای کاهش تری گلیسیرید خون است.

در یک مطالعه، تنها پنج عدد تخم مرغ غنی از امگا 3 در هفته به مدت سه هفته، تری گلیسیرید را 16 - 18 درصد کاهش می دهد.

8.حاوی پروتئین های با کیفیت، با تمام آمینو اسیدهای ضروری است:

پروتئین ها بلوک های سازنده اصلی بدن انسان هستند. آن ها برای ساخت همه انواع بافت ها و مولکول ها به کار می روند که هم برای اهداف ساختاری و هم کارکردی مفید هستند.

دریافت پروتئین به اندازه کافی در رژیم غذایی بسیار مهم است و مطالعات نشان می دهند که مقادیر توصیه شده در حال حاضر بسیار پایین هستند. تخم مرغ همچنین شامل تمام اسیدهای آمینه ضروری با نسبت های درست است، بنابراین بدن شما به خوبی پروتیین ها را می گیرید.

خوردن پروتئین به اندازه کافی می تواند به کاهش وزن، افزایش توده عضلانی، فشار خون پایین تر و بهینه سازی سلامت استخوان کمک کند.

نظر شما