چای زعفران

چای زعفران برای سلامتی مفید است یا مضر | آنچه که از خاصیت چای زعفران نمیدونی

چای زعفران برای سلامتی مفید است یا مضر | آنچه که از خاصیت چای زعفران نمیدونی

​زعفران گران ترین گیاه در جهان است و استفاده از چای آن خواص و مزایای بی نظیری را به همراه دارد، تسکین قاعدگی، خاصیت ضد سرطانی و بالا بردن حافظه تنها نمونه ای از خواص چای زعفران است.

زعفران گران ترین گیاه در جهان است و استفاده از چای آن خواص و مزایای بی نظیری را به همراه دارد، تسکین قاعدگی، خاصیت ضد سرطانی و بالا بردن حافظه تنها نمونه ای از خواص چای زعفران است.

خواص و فواید جالب توجه چای زعفران

زعفران به عنوان گران ترین گیاه جهان شناخته می شود، گیاهی دارویی که در کشور ما رشد می کند همچنین "طلای سرخ" نیز نامیده می شود. از آن برای استفاده در ادویه، رنگ، داروسازی، صنعت لوازم آرایشی و پزشکی استفاده می شود. در روزگار باستان، رومیان به عنوان یک عطر استفاده می کردند در حالی که چینی ها دوباره برای اهداف پزشکی از چای زعفران استفاده کردند. در این بخش از سلامت نمناک به خواص چای زعفران می پردازیم ، برای آگاهی از این خواص با ما همراه شوید.

ارزش غذایی گیاه زعفران

زعفران حاوی کلسیم، مس، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، سلنیوم و روی و حاوی الکترولیت ها (سدیم و پتاسیم)نیز می باشد. ویتامین آ، ویتامین ث و نیز ویتامین های نظیر اسید فولیک، نیاسین پیریدوکسین، ریبوفلاوین دارای ویتامین های بسیار رایج هستند هم چنین حاوی پروتئین و کربو هیدرات ها است.

چای زعفران

فواید و خواص چای زعفران

تسکین قاعدگی:

چای زعفران برای زنانی که با قاعدگی مشکل دارند مفید است پریودهای غیر عادی چیزی هستند که برخی از زنان با آن ، مشکلاتی دارند و چای زعفران یکی از پیشنهادها است اما زنانی که باردار هستند نباید از آن استفاده کنند چرا که ممکن است به طور نادر باعث سقط جنین شود.

چای زعفران

فواید چای زعفران برای تسکین قاعدگی

افسردگی:

ثابت شده است که چای زعفران به اندازه برخی داروهای ضد افسردگی مفید بوده است این کار روی اعصاب تاثیرات مفیدی دارد و یک عامل بسیار قدرتمند برای آرامش بخشی است و نکته خوب چای زعفران این است که این چای طبیعی است یعنی، کیفیت های آرامش بخش آن به طور طبیعی رخ می دهد و مصرف منظم چای می تواند باعث جلوگیری از بروز افسردگی شود. چای زعفران از سالها قبل شناخته شده و احساس شادی به افراد می دهد. با این حال، اکنون تنها به این دلیل است که شواهد از قبل مورد بررسی قرار گرفته و مستند شده اند تا نشان دهند ممکن است در واقع به عنوان یک ضد افسردگی مورد استفاده قرار گیرد.

ضد سرطان:

رنگ طلایی چای زعفران از کروکین نشات می گیرد که جز شیمیایی موجود در گل و پر از آنتی اکسیدان ها است. کروکین اثرات ضد سرطانی قدرتمندی در برابر طیف وسیعی از سرطان ها دارد فلانوئید موجود در کروکین مانع از سلول های سرطانی شده و ممکن است سلول های تومور را کوچک کنند. کارتنوئید، رنگدانه های طبیعی که رنگ زرد را در زعفران ایجاد می کنند و بدن را از بیماری ها، استرس و ویروس ها محافظت می کنند. آماده کردن چای زعفران آسان است. از سه نخ زعفران و یا کم تر استفاده کنید، در آب داغ فرو کنید و برای حداقل 20 دقیقه در آن نگه دارید دارچین را برای کاهش تلخی زعفران به آن اضافه کنید.

چای زعفران

بیماری های قلبی:

چای زعفران اجزایی دارد که کلسترول را در شریان ها کاهش می دهد. این مزیتی مهم برای زعفران است، زیرا ایجاد کلسترول در درون سرخرگ ها باعث افزایش بیماری های قلبی می شود. آن به طور موثر خون را رقیق می کند و تمیز کردن آن را به این ترتیب ممکن می سازد. اگر چای زعفران به طور مرتب استفاده شود، حملات قلبی کم تر می شود.

درد شکم:

چای زعفران باعث کاهش درد در معده می شود. کشف شده است که درد در موارد خفیف و جدی و مصرف منظم به جلوگیری از ظهور چنین بیماری هایی کمک می کند هم چنین ممکن است به تسکین سینه کمک کند چون می تواند برای کاهش استفراغ به کار رود. بنابراین به عنوان اخلاط اور عمل می کند که می تواند به آرام کردن شکم، سینه و گلو کمک کند این به ویژه برای کودکان ایده آل است چون آن ها را سالم نگه می دارد.

چای زعفران

فشار خون بالا:

پیش از این هم در مطلب خواص زعفران در نمناک اشاره داشتیم که چای زعفران برای کاهش فشار خون مفید است. کروستین در واقع ترکیبی است که بر روی فشار خون برای کم کردن آن کار می کند و برگ های زعفران این ترکیب را در اجزای خود دارد. مصرف مکرر زعفران، مساله فشار خون بالا را حفظ می کند.

مقوی غرایز جنسی:

چای زعفران مقوی غرایز جنسی است و برگ ها به گونه ای بلند در نظر گرفته می شوند که همه می توانند به خاطر داشته باشند این ادویه به انزال و میل جنسی کمک می کند.

نظر شما