خواستگار

راز افزایش خواستگار برای دختران؟ | چکار کنم خواستگار برام بیاد ؟

راز افزایش خواستگار برای دختران؟ | چکار کنم خواستگار برام بیاد ؟

برای داشتن خواستگار ابتدا جالب است بدانید نکاتی مناسب و کلیدی نیز از طرف شما رعایت شود.

امروزه دختران دم بخت زیادی را می بینیم که با وجود داشتن شرایط نسبتا مناسب برای ازدواج،  خواستگار خوبی ندارند یا هیچ خواستگاری ندارند. دخترانی که شاید مدت ها باشد قصد ازدواج دارند و حتی ظاهر زیبا و موفقیت های فردی زیادی را کسب کرده باشند، اما در امر ازدواج و پیدا کردن شریک زندگی، ناموفق مانده اند. اما مسلما دغدغه اصلی دختران مجردی که در این شرایط قرار دارند این است که به چه دلیل خواستگار خوبی ندارند؟ و چه عواملی سبب می شوند بعضی از دخترها خواستگاران زیادی داشته باشند، اما برخی با وجود داشتن شرایط ایده آل، خواستگار مناسبی نداشته باشند. "رادیو عشق" در این مقاله دلایل نداشتن خواستگار را بررسی می کند و راهکار مناسب برای جذب خواستگار را بیان می نماید.

چرا با اینکه خوشگلم خواستگار ندارم؟ 

جذب خواستگار خوب، بیش از آنچه که تصور می کنید به میزان مهارت ها و توانایی های فردی شما در حوزه روابط عاطفی وابسته است. چراکه شما با کسب مهارت و یادگیری تکنیک های روانشناسی ثابت شده، می توانید به راحتی فرد دلخواهتان را برای ازدواج به سمت خودتان جذب کنید. 

به منظور افزایش آگاهی در حوزه روابط عاطفی و ازدواج، دوره آموزشی آنلاین رادیو عشق با عنوان "گام به گام از آشنایی تا ازدواج" برگزار می شود. در این دوره کلیه اطلاعات لازم برای خودشناسی و شناخت جنس مخالف در اختیار شما قرار می گیرد. در ادامه می آموزید که چطور می توانید با پسرمورد علاقه تان وارد رابطه عاطفی به قصد ازدواج شوید، چگونه او را مجذوب خودتان کرده و رابطه سالم و پایداری را با او رقم بزنید. در نهایت در این دوره آموزشی، تکنیک های روبرو شدن با چالش های رابطه عاطفی و رساندن آن به ازدواج، به صورت گام به گام و با ارائه مثال های کاربردی در اختیار شما قرار می گیرد. 

دلایل نداشتن خواستگار

قبل از هرچیز لازم است این موضوع را در نظر داشته باشید که کم بودن تعداد خواستگار به عوامل متعدد فرهنگی، خانوادگی و اجتماعی بستگی دارد و الزاما به معنی وجود مشکل و ایراد خاصی در شما نیست. به طور کلی در سال های اخیر سن ازدواج بالاتر رفته است و به علت سخت شدن شرایط ازدواج (به خصوص شرایط اقتصادی)، پسرها کمتر از گذشته برای پذیرش مسئولیت ازدواج آمادگی دارند و به راحتی تن به ازدواج نمی دهند. با این حال عوامل متعددی می تواند بر تعداد خواستگاران یک دختر تاثیرگذار باشد. در ادامه به این دلایل و عوامل اشاره شده است. لزوما این دلایل برای شما صادق نیست و ممکن است هیچ کدام از این مشکلات را نداشته باشید و تنها باید کمی صبر و تامل داشته باشید و تغییرات کوچکی در زندگی خود ایجاد کنید.

فعالیت اجتماعی کمی دارید؟ 

برای جذب خواستگار شما باید در جای مناسب و توسط افراد مناسب دیده شوید. اگر دختری هستید که بیشتر وقتتان را در خانه می گذرانید و تنها با دوستان قدیمی و افراد نزدیک و آشنا رفت و آمد دارید، احتمالا به عنوان  گزینه مناسبی برای ازدواج دیده نمی شوید. بهتر است کمی دایره افرادی که با آن ها معاشرت می کنید را وسیع تر کنید. با افراد جدید آشنا شوید، در مهمانی ها و مجالس بزرگ شرکت کنید. در انجمن ها و گروه های مختلف ثبت نام کنید. تا بیشتر توسط خواستگاران یا واسطه ها دیده شوید.

خجالتی هستید؟

اگر دختری خجالتی، کم رو و منزوی هستید، احتمالا خواستگاران کمی خواهید داشت. چرا که به دیگران این فرصت را نمی دهید که شما را بشناسند و به شایستگی هایتان پی ببرند. بسیاری از دختران زیبا و پاکدامن تنها به این خاطر که از برقراری تعامل با دیگران دوری می کنند، به نظر دست نیافتنی یا مغرور می آیند و خواستگارانشان را از دست می دهند. پس متانت را با کمرویی اشتباه نگیرید. عقاید و دیدگاهیتان را در فرصت مناسب مطرح کنید. با دیگران تماس چشمی برقرار کنید و لبخند بزنید تا جرات کنند با شما بیشتر آشنا شوند و شما و شخصیتتان را بشناسند.

رفتار زنانه ندارید؟

همیشه می گویید هیچ نیازی به مردان ندارید. رفتار و شخصیت شما هیچ نوع ظرافت زنانه ای ندارد، به نظر بی احساس و سرسخت می آیید. خانه داری و بچه داری را کاری حقیرانه می شمارید. شغل تمام وقتی دارید که برایتان بر هر چیز دیگری اولویت دارد. مانند یک مرد کار می کنید، مانند یک مرد صحبت می کنید و مانند یک مرد زندگی می کنید! اگر این خصوصیات درمورد شما صدق میکند در این صورت مسلما جذابیتی برای خواستگاران نخواهید داشت. در هر صورت اگر مرد در کنار شما احساس قدرت نکند، پس از مدتی از شما رانده خواهد شد. توجه داشته باشید که شما می توانید دختری قوی و مستقل باشید و این ویژگی ها حتی بر جذابیت شما خواهد افزود. البته تا جایی که به زنانگی شما لطمه وارد نکند.

به ظاهرتان رسیدگی نمیکنید؟ 

باور داشته باشید یا نه، آراستگی ظاهری نقش موثری برای جذب خواستگار دارد. البته داشتن ظاهر جذاب الزاما به معنی چهره و اندام بدون نقص و آرایش غلیظ و زننده نیست. بلکه به این معناست که شما به ظاهرتان توجه نشان دهید، لباس موقر و متناسب بپوشید، تمیز و آراسته باشید و با ورزش و زندگی سالم، از خودتان و زیباییتان مراقبت کنید.

عزت نفس کمی دارید؟ 

وقتی خودتان خودتان را دوست ندارید چطور انتظار دارید دیگران شما را دوست داشته باشند؟ عزت نفس تاثیر بسیار زیادی بر جذابیت و محبوبیت شخص دارد. کسی که برای خودش ارزش زیادی قائل است، برای دیگران نیز ارزشمند و دوست داشتنی  خواهد بود. پس برای کسب مهارت های افزایش عزت نفس، رشد شخصیتی و توانمندی های فردی خود تلاش کنید. با خودتان آشتی کنید تا جذاب و خواستنی شوید.

دختری غمگین و بی انرژی هستید؟ 

اگراز آن دسته دخترهایی هستید که مجرد بودن را برای خودتان تبدیل به یک فاجعه و شکست کرده اید، لازم است بدانید زانوی غم به بغل گرفتن شما را بیشتر از پیش از ازدواج دور می کند. زیرا هیچ کس دوست ندارد با دختر غمگین، ضعیف و افسرده ازدواج کند. پس از این سیکل معیوب خارج شوید، از زندگی لذت ببرید، شاداب باشید و خوشبختیتان را به بعد از ازدواج موکول نکنید. شگفت زده خواهید شد که همین تغییر کوچک در دیدگاه و سبک زندگی، چگونه باعث می شود به سمت برقراری روابط عاطفی درست و ازدواج موفق پیش بروید.

پرتوقع هستید؟ 

اگر به دنبال خواستگار پولدار، خوشتیپ، خوش برخورد، رومانتیک، موفق و تحصیل کرده هستید که مانند پروانه دورتان بگردد، به تعداد سال تولدتان سکه مهریه شما کند، همه وقت، انرژی و سرمایه اش را برای شما بگذارد و مانند یک پرنسس با شما برخورد کند. بهتر است واقع بینانه تر به مسئله ازدواج نگاه کنید. هیچکس کامل و بدون نقص نیست و معیارهای غیرواقع بینانه تعداد خواستگاران شما را کاهش می دهد.

با پسران مناسبی ارتباط برقرار نمی کنید؟ 

امروزه شاهد دختران بسیاری هستیم که ادعا میکنند قصد ازدواج دارند و به دنبلا رابطه جدی برای ازدواج هستند. اما در مقابل با پسرهایی که به دنبال وقت گذرانی و روابط سطحی هستند تعامل دارند و وارد روابط عاطفی با افرادی می شوند که مشخصا قصد جدی برای ازدواج ندارد. اگر جزء این دسته از دختران هستید، بهتر است بیشتر از این وقتتان را در روابط بی سرانجام هدر ندهید، پسر مناسب برای ازدواج را بشناسید و تنها با مردی که قصد و آمادگی ازدواج دارد، وارد رابطه شوید. چرا که وارد شدن به این دسته روابط زودگذر، علاوه بر اینکه به شما کمکی برای رسیدن به هدف ازدواج نمی کند، فرصت های جدی برای ازدواج را از شما می گیرد. 

خواستگار

خوشرو نیستید؟ 

زیبایی ظاهر و موفقیت های فردی، تنها زمانی جذاب است که در کنار شخصیت و اخلاق زیبا قرار گیرد. خوشرو بودن و گشاده رویی شما با دیگران می تواند تاثیر بسیار زیادی برای جذب خواستگار مناسب داشته باشد. همه دوست دارند با فرد خوش اخلاق صحبت کنند، با او معاشرت داشته باشند و او را به عنوان عضوی از خانواده شان بپذیرند. دختری که خوش اخلاق، مهربان و خوشرو باشد، خواستگاران زیادی خواهد داشت.

باوقار نیستید؟ 

اگر بیش از اندازه به دنبال اغواگری و جلب نظر جنس مخالف باشید، خواستگار جدی برای ازدواج پیدا نخواهید کرد. زیرا بیش از حد در دسترس و وابسته به نظر میرسید و از جذابیتتان کاسته می شود. وقار، متانت و استقلال عاطفی یکی از معیارهای مهم پسران در انتخاب همسر است.

سابقه خوبی ندارید؟ 

اگر در گذشته شما یا افراد خانواده تان اشتباهاتی انجام داده باشید که دید اطرافیان درمورد شما منفی باشد، در این صورت وقتی خواستگار یا واسطه اش برای تحقیقات اولیه از دیگران درمورد شما سوال می کنند، با بازخورد خوبی مواجه نمی شوند و از تصمیمشان برای خواستگاری منصرف خواهند شد. اگر در چنین شرایطی قرار دارید لازم است عملا نشان دهید تغییر کرده اید تا بتوانید وجهه منفی خود را در نظر دیگران اصلاح کنید. حتی گاهی در شرایطی شاید بهتر باشد محل زندگیتان را عوض کنید و به جایی بروید که که دیگران دید منفی نسبت به شما و خانواده تان نداشته باشند.

اگر خواستگار ندارم چه کنم 

اگر دختری هستید که تعداد خواستگارانش کم است یا خواستگار مناسبی ندارد، نکات و راهکارهای زیر را در نظر بگیرید:

بر افزایش مهارت های عاطفی تمرکز کنید

حتی اگر خواستگار خوبی برای شما پیدا شود، درصورتی که مهارت لازم برای برقراری رابطه عاطفی موفق نداشته باشید او را به راحتی از دست خواهید داد. پس از فرصت استفاده کنید و آگاهی و مهارت لازم را کسب کنید تا در صورت فراهم شدن شرایط بتوانید ازدواج موفقی را رقم بزنید.

زندگیتان را متوقف نکنید 

هرگز زندگی و خوشبخیتان را به ازدواج و شروع دوران متاهلی موکول نکنید. از دوران مجردی نهایت استفاده را ببرید، بر جنبه های دیگری زندگی به جز ازدواج نیز توجه داشته باشید. توجه کنید که اگر الان نتوانید خودتان را خوشحال کنید و مجردی خوبی داشته باشید، احتمالا در آینده نیز خودتان و همسرتان را نمی توانید خوشحال کنید و زندگی مشترک موفقی نخواهید داشت. 

عجله نداشته باشید 

دیر ازدواج کردن، بهتر از ازدواج اشتباه است. بسیار اند دخترها و پسرهایی که ازدواج کرده اند ولی احساس خوشبختی و رضایت درونی ندارند. در انتخاب همسر دقت کنید و به صرف اینکه نمی خواهید مجرد بمانید تن به ازدواج با فرد اشتباه ندهید.

برای آمدن خواستگار دست روی دست نگذارید 

اگر فکر می کنید باید منتظر بمانید تا خواستگار خوبی خود به خود پیدا شود، درخانه تان را بزند و از شما درخواست ازدواج کند، بسیار در اشتباه هستید. همین امروز اختیار زندگیتان را در درست بگیرید. اگر به پسری علاقه دارید نظر او را برای آشنایی بیشتر جلب کنید. اگر فکر می کنید توسط دیگران دیده نمی شوید، فعالیتتان در محیط هایی که احتمال می دهید منجر به آشنایی بیشتر شما با خواستگاران یا واسطه ها شود را افزایش دهید. اگر واسطه خوبی می شناسید با او در مورد اینکه قصد ازدواج دارید و معیارهایتان چیست، صحبت کنید. همچنین از اطرافیان به ویژه دوستام متأهلتان برای معرفی پسر خوب برای ازدواج کمک بگیرید.

در یک کلام

اینکه دختری خواستگار و درخواست جدی برای ازدواج ندارد، ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. اگر خجالتی هستید، عزت نفستان کم است یا حضور کمی در اجتماع دارید، توسط خواستگاران و واسطه ها دیده نمی شوید. همچنین اگربه ظاهرتان توجه کافی نداشته باشید، رفتارتان زنانه نباشد و باوقارن باشید، خواستگاران زیادی را از دست خواهید داد. برای جذب خواستگار خوب، سعی کنید از برقراری روابط سطحی با پسرهای نامناسب پرهیز کنید. در دوران مجردی خوشرو و شاد باشید و بر افزایش مهارت های عاطفی تمرکز کنید. برای ازدواج عجله نداشته باشید ولی برای آمدن خواستگار دست روی دست نگذارید و از افرادی که می توانند نقش معرف داشته باشند کمک بگیرید.

نظر شما

  • ی

    با خدا باش 'نماز بخوان