ازدواج

مزایا و معایب ازدواج با دختران بزرگتر | ازدواج با دختر بزرگتر خوبه یا بد؟

مزایا و معایب ازدواج با دختران بزرگتر | ازدواج با دختر بزرگتر خوبه یا بد؟

ازدواج با دختر بزرگتر، ممکن است لزوماً یک تصمیم رایج در جامعه امروزی نباشد؛ اما به این معنی نیست که تصمیمی سودمند نیست.

ازدواج با دختر بزرگتر، ممکن است لزوماً یک تصمیم رایج در جامعه امروزی نباشد؛ اما به این معنی نیست که تصمیمی سودمند نیست. صرف نظر از فاصله سنی، تجربه ازدواج با یک دختر بزرگتر می‌تواند مزایای زیادی برای شما به همراه داشته باشد، به ویژه به این دلیل که دختر بزرگتر، تمایل به خودآگاهی، اعتماد به نفس، روشن‌تر بودن خواسته‌های خود و ثبات عاطفی بیشتری دارند.

مزایا و معایب ازدواج با دختران بزرگتر | ازدواج با دختر بزرگتر چه مزایا و معایبی دارد؟

از طرفی برای مردان بسیار آسان‌تر است که با زنان بسیار جوان‌تر رابطه داشته باشند؛ اما اگر یک زن بخواهد با یک مرد جوان‌تر رابطه داشته باشد چه؟ قطعاً رد پای انگ اجتماعی دیده می‌شود. قضاوت‌ها و نگاه‌های سوگیرانه از سوی دیگران وجود خواهد داشت. علاوه بر انگ اجتماعی، دختر بزرگتر در نگاه برخی از پسران، زودتر جذابیت خود را از دست می‌دهد و به لحاظ زیست‌شناختی و احتمال باروری بیشتر در ازدواج با دختر بزرگتر، ممکن است لزوماً یک تصمیم رایج در جامعه امروزی نباشد؛ اما به این معنی نیست که تصمیمی سودمند نیست. صرف نظر از فاصله سنی، تجربه ازدواج با یک دختر بزرگتر می‌تواند مزایای زیادی برای شما به همراه داشته باشد، به ویژه به این دلیل که دختر بزرگتر، تمایل به خودآگاهی، اعتماد به نفس، روشن‌تر بودن خواسته‌های خود و ثبات عاطفی بیشتری دارند.

ازدواج

از طرفی برای مردان بسیار آسان‌تر است که با زنان بسیار جوان‌تر رابطه داشته باشند؛ اما اگر یک زن بخواهد با یک مرد جوان‌تر رابطه داشته باشد چه؟ قطعاً رد پای انگ اجتماعی دیده می‌شود. قضاوت‌ها و نگاه‌های سوگیرانه از سوی دیگران وجود خواهد داشت. علاوه بر انگ اجتماعی، دختر بزرگتر در نگاه برخی از پسران، زودتر جذابیت خود را از دست می‌دهد و به لحاظ زیست‌شناختی و احتمال باروری بیشتر در خطر هستند.

روی هم رفته آیا ازدواج با دختر بزرگتر از خود مشکل دارد؟ احتمال طلاق و جدایی در ازدواج پسر با دختر بزرگتر از خود چقدر است؟ این مطلب از افراکلینیک را بخوانید.

 

ازدواج با دختر بزرگتر چه مزایا و معایبی دارد؟

به طور کلی، مردان تمایل بیشتری به ازدواج با دختر جوان‌تر از خود دارند. بر اساس مطالعات متعدد، این امر ریشه‌های تکاملی دارد. از آن‌جایی که مردان زمان باروری سختگیرانه‌ای ندارند، در آینده می توانند بچه دار شوند. از نظر تاریخی، این امر باعث شده است که زنان برای روابط با مردان مسن تر بازتر شوند، زیرا آنها نیازی به نگرانی در مورد باروری مردان ندارند.

مردان مسن‌تر نیز به دلیل سن و تجربه‌شان، منابع پولی بیشتری دارند، که می‌تواند برای زنان جذاب‌تر باشد، وقتی در نظر بگیرند که چگونه می‌خواهند از فرزندان بالقوه خود حمایت کنند. این منجر به یک جفت تاریخی می شود که موفقیت آمیز بوده است زیرا زنان جوان تر احتمال باروری بیشتری دارند.

به طور کلی، مطالعات نشان داده است که مردان نسبت به زنان نسبت به سنین بیشتر، به ویژه با افزایش سن، بازتر هستند. علاوه بر اینکه مردان می‌توانند نگرانی ساعت‌های بیولوژیکی را نادیده بگیرند، در گذشته، زنان هیچ مزیتی برای قرار ملاقات با مردان جوان‌تر پیدا نمی‌کردند.

سازگاری جنسی:

کار کلاسیک آلفرد کینزی در مورد تمایلات جنسی به این نتیجه رسید که هورمون‌های جنسی مردان در 18 سالگی و زنان در اوایل 30 سالگی به اوج خود می‌رسند. البته، عواملی غیر از هورمون‌ها بر جنسیت تأثیر می‌گذارند - مثلاً تجربه‌ی جنسی - اما مرد با ازدواج با زن مسن‌تر شانس خود را برای سازگاری جنسی افزایش می‌دهد.

بلوغ در رابطه:

پس از عمر طولانی‌تر، احتمال بلوغ فرد با افزایش سن بیشتر می‌شود: این‌قدر در مورد چیزهای بی‌اهمیت دعوا نکند، به احتمال زیاد رابطه‌ای با هم نداشته باشد، زیرا آن‌ها را از سیستم خود خارج کرده است. ازدواج با یک زن مسن به طور متوسط به معنای ازدواج با فرد بالغ تر است.

ازدواج

بلوغ در فرزندپروری:

فرزندپروری بسیار دشوارتر و استرس زاتر از آن چیزی است که بسیاری از مردم تصور می کنند. برای تعیین مداوم محدودیت ها، اما نه بیش از حد، حفظ آرامش و حل مشترک مشکلات با فرزندتان، به پختگی و آرامش نیاز دارد. احتمال این که فرد مسن‌تر به این بلوغ برسد بیشتر از یک فرد 20 ساله است.

به احتمال زیاد در حرفه خود بیشتر خواهد بود: همانطور که گفته شد، افراد مسن زمان بیشتری برای پیشرفت در حرفه خود داشته اند. بنابراین ازدواج با یک زن مسن‌تر، به‌طور متوسط، نه تنها شانس کمک مالی بیشتری به درآمد خانواده را افزایش می‌دهد، بلکه او در موقعیت بهتری برای ارائه مشاوره شغلی و حتی شاید کمک به شوهرش برای یافتن شغل بهتری خواهد بود. بعلاوه، داشتن یک زن حرفه‌ای با تجربه به عنوان همسر، توصیه‌های شغلی محرمانه‌ای را امکان‌پذیر می‌کند که احتمال کمتری از سوی همسالان وجود دارد.

سازگاری با سلامت:

زنان 5 سال بیشتر از مردان عمر می کنند و مردان از 9 مورد از ده علت اصلی مرگ زودتر می میرند. این تحقیق نشان می دهد که این ناشی از زیست شناسی است نه سبک زندگی. بنابراین، به طور متوسط، مردی که زنی پنج سال بزرگتر را انتخاب می کند، با همتای فیزیولوژیکی خود ازدواج می کند.

چرا ممکن است این مهم باشد؟ در سن 80 سالگی، یک مرد معمولی در حال مرگ یا مرده است. اکنون به ازای هر بیوه بیش از چهار بیوه وجود دارد. اگر یک مرد 80 ساله با یک پیرمرد 75 ساله ازدواج کرده باشد، از نظر فیزیولوژیکی 70 ساله، حتی اگر او هنوز او را دوست داشته باشد، ممکن است احساس کند که او یک آلباتروس است و ممکن است احساس کند که او سربار است. در مقابل، اگر او با فردی پنج سال بزرگتر از خود ازدواج کرده بود، احتمال اینکه آنها همسالان سلامتی باشند و با هم محو شوند، بیشتر بود.

نظر شما