هندوانه

۱۲ مورد از مزایای خوردن هندوانه در دوران بارداری | تقویت ایمنی بدن با هندوانه

12 مورد از مزایای خوردن هندوانه در دوران بارداری | تقویت ایمنی بدن با هندوانه

در دوران بارداری از خوردن هندوانه غافل نشوید که خواص فراوانی برای مادر و نوزاد دارد و همچنین از بروز لکه های پوستی و کمبود آب جلوگیری کرده و ایمنی را تقویت می کند.

در دوران بارداری از خوردن هندوانه غافل نشوید که خواص فراوانی برای مادر و نوزاد دارد و همچنین از بروز لکه های پوستی و کمبود آب جلوگیری کرده و ایمنی را تقویت می کند.

12 مورد از مزایای خوردن هندوانه در دوران بارداری

مادر شدن یکی از زیباترین احساسات در جهان برای هر زنی است اما بارداری نه ماه از سختی های نامطلوب، از جمله گرسنگی غذا، نوسانات خلقی، و گوش دادن به توصیه های بدون توقف حتی از غریبه ها است ؛

فارغ از تمام سختی ها و شیرینی های این دوران بخش هایی در رابطه با مراقبت های این دوران وجود دارد که رعایت آنها مهم است و یکی از این بخش ها تغذیه است که شامل بخور نخورهای مادر می شود ؛ سوالی که شما کاربران مطرح کرده بودید در مورد مصرف هندوانه در دوران بارداری بود که در موردش به طور کامل توضیح می دهیم.

1. هندوانه در دوران بارداری سوزش سردل را کاهش می دهد:

هندوانه برای معده و مجراهای غذایی بسیار آرامش بخش است. زنان باردار از مشکلات گوارشی مانند اسیدیته و سوزش سر دل رنج می برند. هندوانه دارای ویژگی های خنک کننده ای است که به کاهش این مشکلات کمک می کند و باعث تسکین فوری می شود بنابراین دفعه بعد که مشکلات شکمی داشتید، برای درمان هندوانه بخورید و خوب شوید.

هندوانه

2. کاهش تورم پا و دست در دوران بارداری با خوردن هندوانه:

تورم کم پا و دست، در دوران بارداری بسیار رایج است. هندوانه حاوی محتوای آب بالایی است که مسدود شدن رگ ها و عضلات را کاهش می دهد و در نتیجه کمک می کند تا از تورم جلوگیری شود.

3. هندوانه در دوران بارداری حالت تهوع صبح را کاهش می دهد:

هندوانه، مصرفش در طول صبح ها، آرامش بخش است. همچنین حاوی خواص تغذیه ای و انرژی دهنده ای است که از وقوع بیماری صبح جلوگیری می کند این یک ایده خوب برای یک زن باردار است که روز را با یک لیوان آب هندوانه تازه شروع کند و امروز امتحانش کنید. توجه داشته باشید:اضافه کردن کمی لیمو و سنگ نمک به آب هندوانه مفید است، البته اگر طعمش را دوست داشته باشید.

هندوانه

4. هندوانه در دوران بارداری از کمبود آب جلوگیری می کند:

به همه زنان باردار توصیه می کنند آب زیادی برای جلوگیری از کم آبی بدن مصرف کنند ؛ کم آبی بدن می تواند انقباضات زودرس را ایجاد کند و منجر به زایمان زودرس شود. هندوانه حاوی بیش از 90% آب است و خوردن آن یک راه عالی برای هیدراته شدن است.

5. کاهش گرفتگی عضلات با هندوانه در دوران بارداری:

در دوران بارداری، یک خانم از طیف گسترده ای از تغییرات می گذرد. اضافه وزن و تغییرات هورمون ها که سبب درد عضلات و استخوان ها می شود مصرف هندوانه با هر شکلش به بدن کمک می کند تا با این تغییرات بهتر عمل کند و گرفتگی عضلات را کاهش دهد. 

هندوانه

6. جلوگیری از رنگدانه ها و لکه های پوستی در دوران بارداری با خوردن هندوانه:

بسیاری از زنان باردار مبتلا به پوست رنگی هستند این مشکل تحریک کننده می تواند لذت را از حاملگی بگیرد. هندوانه حرکات روده را صاف و هضم غذا را آسان می کند این به نوبه خود، بافت پوست را به خوبی تحت تاثیر قرار می دهد ؛ رنگ آمیزی پوست در قسمت های مختلف بدن به وسیله پاکسازی منظم بدن به حداقل می رسد.

7. هندوانه برای تقویت ایمنی در دوران بارداری:

هنگامی که حامله هستید، بدن شما برای دو نفر رشد می کند. هر گونه اتفاق در سلامتی شما می تواند به طور مستقیم بر رشد و تکامل نوزادان فرزند شما تأثیر بگذارد.

نگران نباشید خوردن هندوانه به طور مرتب می تواند به تقویت ایمنی شما کمک کند این میوه حاوی لیکوپن است، آنتی اکسیدانی که مسئول رنگ قرمز هندوانه می باشد، که به میزان 50 درصد باعث کاهش احتمال ابتلا به پره اکلامپسی می شود. همچنین نقش مهمی در ایمنی شما دارد که ممکن است در دوران بارداریتان کاهش یابد.

هندوانه

8. هندوانه در دوران بارداری برای درمان یبوست:

یبوست یک مشکل شایع در دوران بارداری است ؛ هندوانه یک درمان ایمن و قابل اعتماد برای اختلالات حرکات روده است.غنی از فیبر است که تشکیل مدفوع را تسریع می کند و به میزان آب برای عبورش در مجار روده کمک می کند و باعث کاهش فشار برای روده می شود. 

9. هندوانه در دوران بارداری جوش های ناشی از گرمی بدن را تسکین می دهد:

بارداری همچنین باعث گرمای بیشتر بدن می شود، که باعث بروز جوش هایی می شود که می تواند باعث تحریک و خارش شود. هندوانه با خواص خنک کننده و آبرسانی اش، یک راه حل عالی برای این بثورات است. این میوه تابستانی همچنین از خشکی مداوم پوست جلوگیری می کند، بدن را هیدراته و بدون خارش می کند.

10. درمان عفونت ادراری (UTI) با مصرف هندوانه در دوران بارداری:

در مراحل اولیه بارداری، بسیاری از زنان از عفونت ادراری شکایت دارند (uti). یک مشکل رایج و در عین حال مزاحم که با ناتوانی برای مصرف داروهای مناسب مخلوط می شود.در اینجا یک فرمول طبیعی آزمایش شده برای پایان دادن به این اختلال وجود دارد.

هندوانه ؛ این میوه آبدار با توجه به محتوای آب بالایش و خواص ضد باکتری آن کامل است به این ترتیب هندوانه کمک می کند تا باکتری های ممانعت کننده از دستگاه ادراری را از بین ببرد و از ادرار مکرر و دردناک رهایی یابند.

11. خوردن هندوانه در دوران بارداری دیدهای سالم را ترویج می دهد:

هندوانه همچنین حاوی بتا کاروتن، آنتی اکسیدان است که به ویتامین A تبدیل می شود به این ترتیب، این کار کمک می کند که رادیکال های آزاد را از بین ببرد که باعث آسیب جدی به سلول ها می شود. ویتامین A نیز به یک دید سالم مرتبط است، زیرا به محافظت از لایه بیرونی چشم (قرنیه) کمک می کند و همچنین انتقال دهنده عصبی نوری سالم را تسهیل می کند.  

12. مصرف هندوانه در دوران بارداری از تشکیل استخوان جنین پشتیبانی می کند:

هندوانه نیز به خصوص با وجود کلسیم و پتاسیم بسیار بالایش و مواد معدنی اش به طور مستقیم با رشد مناسب استخوان نوزاد شما مرتبط است. بنابراین فراموش نکنید که میزان مناسبی از هندوانه را هرروز بخورید. 

نظر شما