قیمت گوشی

قیمت گوشی سر به فلک کشید | قیمت گوشی سامسونگ، شیائومی و آیفون ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت گوشی سر به فلک کشید | قیمت گوشی سامسونگ، شیائومی و آیفون ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت گوشی سامسونگ، شیائومی و آیفون ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در ادامه بخوانید.

قیمت گوشی گلکسی A۰۵s در بازار موبایل کمتر از پنج میلیون تومان است. قیمت گلکسی A۰۵s به‌عنوان یک میانرده اقتصادی از سوی فروشنده‌های موبایل چهار میلیون و ۹۵۰ هزار تومان اعلام می‌شود و خرید گلکسی A۱۵ که حالا جزو پرفروش‌ترین مدل‌های این روز‌های بازار است، کمی بیش از شش میلیون آب می‌خورد.

قیمت گوشی سر به فلک کشید

گلکسی A۳۵ و A۵۵ کمتر از دو ماه قبل روانه بازار شدند. گلکسی A۳۵ نسخه ۲۵۶ گیگ در دسته گوشی‌های ۱۶ میلیونی قرار می‌گیرد و قیمت گلکسی A۵۵ نسخه ۲۵۶ گیگ ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرج برمی‌دارد.

گلکسی S۲۴ اولترا هم که در یکسری از آیتم‌ها توانایی خواباندن مچ گوشی‌های گرانقیمت آیفون را دارد، با یک ترابایت فضای ذخیره‌سازی تا ۹۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

شیائومی ۱۴ اولترا پرچمدار کنونی چینی‌هاست. به‌ندرت در فروشگاه‌های اینترنتی پیدا می‌شود، اما همان معدود مدل‌های نسخه یک ترابایت شیائومی ۱۴ اولترا تا ۱۰۵ میلیون به‌فروش می‌رسند.

ردمی A۲ پلاس آنسوی ماجرا در دسته ارزان‌ترین گوشی هوشمند بازار قرار می‌گیرد. با ۶۴ گیگ فضای ذخیره‌سازی چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به‌فروش می‌رسد و ردمی A۳ به‌عنوان نسخه جدید، برچسب قیمت پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی گرفته است.

پوکو X۶ پرو این وسط یکی از بهترین میانرده‌های امسال شیائومی است؛ قیمت پوکو X۶ پرو به ۱۷ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان می‌رسد و ردمی نوت ۱۳ پرو پلاس را می‌شود با ۲۳ میلیون تومان خرید.

آیفون ۱۳ پرو مکس هم که به لطف ممنوعیت واردات گوشی‌های سری ۱۴ و ۱۵ اپل، گرانقیمت‌ترین گوشی بازار موبایل ایران است، در یکسری از فروشگاه‌های اینترنتی و مغازه‌های بازار موبایل ۱۲۰ میلیون تومان فروخته می‌شود. قیمت روز گوشی سامسونگ، شیائومی و آیفون را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

مدل

قیمت

گلکسی A۱۵ نسخه ۱۲۸+۴

شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

گلکسی A۰۵s نسخه ۶۴+۴

چهار میلیون و ۹۵۰ هزار تومان

گلکسی A۵۴ نسخه ۲۵۶+۸

۱۸ میلیون تومان

گلکسی A۵۵ نسخه ۲۵۶+۸

۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

گلکسی A۳۴ نسخه ۱۲۸+۸

۱۲ میلیون تومان

گلکسی A۳۵ نسخه ۲۵۶+۸

۱۶ میلیون تومان

گلکسی S۲۴ اولترا نسخه یک ترابایت

۹۵ میلیون تومان

ردمی نوت ۱۳ ۴G نسخه ۲۵۶+۸

۹ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان

ردمی نوت ۱۳ پرو پلاس نسخه ۵۱۲+۱۶

۲۳ میلیون تومان

ردمی A۲ پلاس نسخه ۶۴+۳ گیگ

چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

ردمی  A۳ نسخه نسخه ۱۲۸+۴

پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

ردمی ۱۳C نسخه ۲۵۶+۸

شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

پوکو X۶ پرو نسخه نسخه ۵۱۲+۱۲

۱۷ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان

آیفون ۱۳ نسخه ۱۲۸ گیگ پارت‌نامبر CH

۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

آیفون ۱۳ پرو مکس نسخه یک ترابایت پارت‌نامبر ZAA

۱۲۰ میلیون تومان

پوکو X6 چطور جای میانرده قلدر سامسونگ را تنگ کرد

قیمت گوشی

پوکو X6 درمقایسه با گلکسی A35 که یکی از میانرده‌های اسم‌ورسم‌دار امسال سامسونگ است، از حیث پردازنده چیزی کم ندارد. تراشه چهارنانومتری که چینی‌ها امسال در طراحی پوکو X6 به‌کار گرفتند درقیاس با تراشه اختصاصی اگزینوس ۱۳۸۰ گلکسی A35 عملکرد قابل‌قبولی از خودش نشان می‌دهد و اتفاقا در یکسری از آیتم‌ها کفه ترازو را سمت گوشی چینی پایین نگه می‌دارد. از طرفی مقایسه پوکو X6 و گلکسی A35 در بخش باتری با برتری خیره‌کننده پوکو X6 به‌پایان می‌رسد. این وسط طبق رسم و قانون نانوشته‌ای که وجود دارد، از نظر نمایشگر و دوربین، موقع مقایسه گوشی‌های هم‌رده‌ای مثل پوکو X6 و گلکسی A35 اوضاع به‌نفع نماینده کره‌ای جلو می‌رود. اما نهایتا به‌خاطر شیوه قیمت‌گذاری که در بازار حاکم است، بخش قابل توجهی از خریداران سراغ پوکو X6 می‌روند.

مقایسه پوکو X6 و A35 ؛ تفاوت طراحی

پوکو X6 به‌وضوح از گلکسی A35 سامسونگ سبک‌تر است. وزن پوکو X6 شیائومی تقریبا ۱۸۰ گرم است، اما سنگینی میانرده نسبتا جدید سامسونگ به حدود ۲۱۰ گرم می‌رسد. بخشی از این اتفاق را می‌شود در ظاهر و سبک طراحی دوتا گوشی متوجه شد. طوریکه ابعاد پوکو X6 شیائومی به‌ترتیب ۱۶۱.۲ در ۷۴.۳ در ۸ است، اما گلکسی A35 سامسونگ با ابعاد ۱۶۱.۷ در ۷۸ در ۸.۲ میلیمتر روانه بازار شده است. اساسا قیافه ظاهری هر گوشی به سلیقه خریدار بستگی دارد، اما وقتی بحث سبک‌تر بودن و این حرف‌ها مطرح می‌شود، شرایط به نفع پوکو X6 شیائومی خواهد بود.

مقایسه پوکو X6 و گلکسی A35 ؛ تفاوت دوربین

پوکو X6 با حسگر اصلی ۶۴ مگاپیکسل، بین میانرده‌های جدید بازار توانایی قابل قبولی در بخش دوربین دارد و روی کاغذ باید باید عملکرد بهتری از گلکسی A35 داشته باشد. با این حال طبق قانون نانوشته‌ای که وجود دارد، کیفیت دوربین گوشی‌های هم‌رده سامسونگ تاحدودی (تاکید می‌کنیم تا حدودی) نسبت به رقبای چینی بهتر است و همین قانون در مقایسه پوکو X6 و گلکسی A۵۵ صدق می‌کند و کفه ترازو سمت میانرده سامسونگ سنگینی می‌کند.

نظر شما