وام

وام قرض الحسنه ۲۰۰ میلیونی دولت با کارمزد ناچیز | وام ویژه بانوان و مستمری بگیران

وام قرض الحسنه 200 میلیونی دولت با کارمزد ناچیز | وام ویژه بانوان و مستمری بگیران

بانک کشاورزی به گندمکاران کشور که در این مجموعه سپرده کوتاه مدت عادی دارند، در صورت درخواستشان وامی در قالب طرح «بسته گندم» ارائه می‌دهد. مبلغ این تسهیلات به 200 میلیون تومان می‌رسد.

بانک کشاورزی به گندمکاران کشور که در این مجموعه سپرده کوتاه مدت عادی دارند، در صورت درخواستشان وامی در قالب طرح «بسته گندم» ارائه می‌دهد. مبلغ این تسهیلات به 200 میلیون تومان می‌رسد.

پرداخت وام 200 میلیونی  با کارمزد 5 درصد

گندمکارانی که به دریافت وام 200 میلیون تومانی بانک کشاورزی تمایل دارند باید دست کم سه ماه و حداکثر 12 ماه خواب سپرده داشته باشند. طی مدت خواب سپرده روی آن سود پنج درصدی واقع می‌شود. ضمانت اصلی برای به دست آوردن این وام، ارائه ضامن رسمی و داشتن اعتبار شغلی است.

سود این وام 17 درصد است که نسبت به دیگر تسهیلات چندان بالا نیست. گندمکاران بعد از دریافت این وام بین سه تا 36 ماه فرصت بازپرداخت اصل و سود آن را دارند. مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات با توجه به مدت میانگین حساب و ضریب برابری تسهیلات تعیین می‌شود و حداکثر به 36 ماه می‌رسد.

با توجه به مبلغ وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت، میزان هر قسط به 7 میلیون و 130 هزار و 545 تومان می‌رسد. کل سود تسهیلات 56 میلیون و 699 هزار و 638 تومان است و جمع رقم وام و سود آن 256 میلیون و 799 هزار و 638 تومان خواهد بود.

بانک کشاورزی با چه هدفی فعالیت خود را آغاز کرد؟

بانک کشاورزی یکی از بانک‌های شناخته شده کشور است که با هدف بهبود وضعیت کشاورزی و کمک به کشاورزان برای توسعه فعالیتشان در سال 1312 شکل گرفت. این مجموعه در این راستا خدمات تسهیلاتی و مالی زیادی ارائه داده که یکی از آن‌ها تسهیلات بسته حمایتی گندمکاران است.

بانک کشاورزی علاوه بر ارائه وام‌هایی مخصوص کشاورزان، انواع خدمات پولی و بانکی مجاز را به تمامی مشتریان خود ارائه می‌دهد.

در ادامه چند نکته از وام ودیعه بخوانید.

راهنمای دریافت وام ودیعه مسکن ویژه مستأجران در سال 1403

کسانی که برای تامین پول پیش مسکن یا ودیعه مسکن‌شان دچار مشکل جدی هستند و از همراهی صاحبخانه‌ها در این شرایط اقتصادی برخوردار نیستند، می‌توانند با مطالعه شرایط وام ودیعه مسکن، برای دریافت وام مستاجران اقدام کنند. هدف اصلی این تسهیلات، زنان سرپرست خانوار، حقوق‌بگیران، کارگران، مستمری‌بگیران و بازنشستگان هستند و در اولویت پرداخت این وام قرار دارند. خانواده‌های ۵نفره، خانه‌اولی‌ها و کسانی که امسال ازدواج کرده‌اند، هم می‌توانند برای وام ودیعه مسکن اقدام کنند. البته بهتر است ابتدا شرایط جدید وام ودیعه مسکن مستاجران را بخوانید.

سقف وام اجاره مسکن در تهران و شهرستان‌ها

بر اساس آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار،‌ این وام در سال 1403 از منابع بانکی تا سقف 80 هزار میلیارد تومان اعطا می‌شود و بر اساس آخرین تغییرات، وام اجاره مسکن یا ودیعه مسکن در سال 1403 از این قرار است؛

کلانشهر تهران: 200 میلیون تومان

سایر کلانشهرها (مراکز استان‌ها: 150 میلیون تومان

سایر شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر: 100 میلیون تومان

کدام بانک‌ها وام ودیعه مسکن پرداخت می‌کنند؟

۲۰ بانک مسکن، ملی، سپه، پست‌بانک، صادرات، تجارت، ملت، رفاه، کارآفرین، سامان، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد، سینا، آینده، شهر، گردشگری، ایران‌زمین، خاورمیانه و مؤسسه اعتباری ملل ملزم به پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به اجاره‌نشین‌های واجد شرایط هستند.

مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن

از همین الان که این مطلب را می‌خوانید، اگر مشمول دریافت وام ودیعه مسکن هستید، تا پایان سال 1403 فرصت دارید در این طرح ثبت‌نام  و با مراجعه به سایت طرح اقدام ملی مسکن، فرم‌های مشخص‌شده را پر کنید.

مراحل ثبت‌نام وام ودیعه مسکن چگونه است؟

متقاضیان دریافت این تسهیلات باید به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن مراجعه کنند.

اما برای انجام ثبت نام کامل این وام، مراحل زیر را در سامانه به آدرس «saman.mrud.ir» انجام دهید.

در صفحه اول سایت وارد قسمت ثبت نام کمک ودیعه مسکن شوید.

با وارد کردن شماره تلفن همراه و کد امنیتی، رمز عبور یکبار مصرف به گوشی همراه شما ارسال می‌شود.

در این بخش قوانین و شرایط گرفتن تسهیلات به شما نمایش داده می‌شود. با زدن روی گزینه «متن بالا را مطالعه کرده‌ و می‌پذیرم» به مرحله بعد بروید.

در این مرحله، مشخصات فردی خودتان را در سامانه وارد کنید و به مرحله بعد بروید.

در این مرحله، با زدن روی دکمه یه علاوه سبز، افراد تحت تکفل سرپرست خانوار را اضافه کنید.

در آخر یک کد تایید برایتان پیامک می‌شود. با وارد کردن کد پیامک شده و انتخاب گزینه «تایید» ثبت نام شما تکمیل خواهد شد.

مدارک و شرایط وام ودیعه مسکن

برای همه خدمات بانکی به چه مدارکی نیاز دارید؟ همان‌ها را هم برای وام ودیعه مسکن همراه داشته باشید ولی برای تأکید بیشتر:

اصل کارت ملی جدید (یا کارت ملی قدیم با برگه ثبت‌نام کارت ملی جدید)

اصل شناسنامه

متاهل یا سرپرست خانوار بودن

حداقل ۵ سال سکونت در شهر تقاضا شده

اجاره‌نامه رسمی به تاریخ ۶ ماهه اول سال 1403، همراه با کد رهگیری

برای متقاضیان مجرد شرط سنی وجود دارد. (زنان بالای 35سال و مردان بالای 45سال)

عدم دارا بودن تسهیلات جاری در بخش مسکن شامل تسهیلات ساخت، خرید، جعاله و ودیعه مسکن برای متقاضی و همسر ایشان

صاحب ملک نبودن از سال ۸۴ به بعد

نکته یک: برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، ضمانت توسط این نهادها صورت می‌گیرد و نیازی به مدارک بالا نیست. باید به خود نهاد حمایت‌کننده مراجعه کنند.

نکته ۲: اگر متقاضی تا حداکثر 2 هفته از تاریخ معرفی به شعبه بانک، مدارک خود و ضامن‌ها را تحویل ندهد، به معنی رد درخواست تلقی می‌شود.

نظر شما