ازدواج

شرایط ازدواج با مردی که فرزند دارد | با مرد مطلقه که فرزند دارد ازدواج بکنم یا نه ؟

شرایط ازدواج با مردی که فرزند دارد | با مرد مطلقه که فرزند دارد ازدواج بکنم یا نه ؟

ازدواج با مردی که فرزند دارد مشکلات زیادی را در پی دارد که شما حتما باید با آن ها آشنا باشید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرد آیا می دانید چگونه ؟

ازدواج با مردی که فرزند دارد مشکلات زیادی را در پی دارد که شما حتما باید با آن ها آشنا باشید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرد آیا می دانید چگونه ؟

شرایط ازدواج با مردی که فرزند دارد

ازدواج امری پسندیده و مورد تأکید اسلام است که پیامبر آن را سبب کامل شدن دین و وسیله ای برای پاکدامنی و شرافتمندی معرفی می کند . انتخاب فرد مناسب برای ازدواج از دغدغه های تمام افرادی است که در سن ازدواج به سر می برند. در امر همسر گزینی شناخت و بررسی بیشتر درگیر شود، امر انتخاب همسر و ازدواج با موفقیت و شادکامی بیشتری توأم خواهد بود. با بالا رفتن سن برای فرار از تنهایی بسیاری از جوانان مخصوصا دختر خانم ها تن به ازدواج با یک فرد مطلقه دارای فرزند می دهند . ازدواج با مرد مطلقه دارای فرزند مشکلات زیادی را در زندگی زناشویی به وجود می آورد پس لازم است قبل از ازدواج نکاتی را که در این بخش آورده ایم را بدانید تا در انتخاب دچار اشتباه نشوید.

ازدواج با مرد مطلقه

این سوالات را از خواستگار مطلقه تان  که فرزند دارد بپرسید

طلاق یکی از تلخ ترین اتفاقات زندگی برای هر انسانی است و این اتفاق تلخ در زندگی خواستگارتان رخ داده است بنابراین قبل از ازدواج با او باید درباره گذشته و طلاقش سوالات زیر را بپرسید.

چه مدت از طلاقتان گذشته است ؟

همه افراد برای عبور از فرآیند سوگ مربوط به طلاق نیاز به زمانی دست کم بین یک تا دو سال دارند تا بتوانند خود را بازسازی کرده و ازدواج مجدد نمایند. در این مدت فرد مطلقه باید تکلیفش را با زندگی قبلیش یکسره کند و اگر فرزند دارد تصمیم بگیرد که فرزندش با خودش زندگی نماید و یا با همسرش.اگر خواستگار شما تازه طلاق گرفته در انتخاب او دقت کنید زیرا او احتمالاً از التهابات هیجانی سوگواری طلاقش بیرون نیامده است و این به نفع شما و زندگی تان نخواهد بود.

علت طلاق شما چه بوده است ؟

شناخت انگیزه اصلی طلاق بسیار مهم است.علت طلاق خواستگارتان را از زبان خود او بشنوید اما از تحقیق نیز غافل نشوید . شما می توانید به سراغ همسر قبلی او رفته و علت طلاقشان را از زبان او نیز بشنوید . شناخت اخلاق و روحیات او بسیار مهم است و همسر سابق ایشان منبع اطلاعات بسیار خوبی است.

چه چیزهایی از زندگی قبلی به گردنتان است؟

از او بپرسید آیا فرزند دارد و در صورت داشتن فرزند نگهداری از بچه ها به عهده خودشان و یا همسر قبلی ایشان است و اگر بچه ها پیش مادرشان هستند هر چند وقت یکبار با او خواهند بود .

از او بپرسید آیا او ملزم به پرداخت مهریه به همسر قبلی است یا خیرو چقدر از درآمدش را باید صرف فرزند و پرداخت مهریه کند. پرسیدن این سوالات سبب می شود انتخاب آگاهانه تری داشته باشید و در زندگی با مشکل روبرو نشوید .

نکاتی که باید قبل از ازدواج با فرد مطلقه فرزنددار بدانید :

اگر خواستگار شما دارای فرزند بود ، قبل از ازدواج نکات زیر را در نظر بگیرید.

فرزند او را به عنوان یکی از اعضای خانواده تان بپذیرید.

اگر خواستگارتان از ازدواج قبلی بچه دارد چه او با شما زندگی کند و یا نکند شما باید فرزند را به عنوان یکی از اعضای خانواده تان بپذیرید و اجازه دهید در صورتی که با فرزند او با همسرش زندگی می کند ، به خانه شما بیاید و برخی تعطیلات را با پدرش بگذراند.

ازدواج با مرد مطلقه

ممکن است با همسر قبلی ارتباط برقرار کند

اگر خواستگار شما فرزند دارد باید بپذیرید که او ممکن است به خاطر فرزندش گاهی با همسر قبلی خود در ارتباط باشد هرازگاهی به خاطر فرزندلازم است با همسر سابقش تلفنی صحبت کند و یا او را ببیند.

تعهدات اورا بپذیرید

اگر خواستگارتان از زندگی قبلی خود فرزند دارد باید بپذیرید که او باید بخشی از درآمدش را باید برای مخارج فرزندش و یا به عنوان مهریه بپردازد.

ویژگی های فرزند او را بشناسید

در ازدواج با خواستگار مطلقه که صاحب فرزندی است علاوه بر شناخت ویژگی های مرد، باید فرزند او را هم به خوبی شناخت . برای شناخت ویژگی های فرزند طریق پدر و مراجعه به روان شناس کودک و نوجوان بسیار کارگشا است.

رضایت فرزند را کسب کنید

قبل از ازدواج باید رضایت فرزند را نیز کسب کرد . پیش از ازدواج با مرد مطلقه ای که از رابطه قبلی اش بچه دارد، حتما این نکته را در نظر داشته باشید که فرزند یا فرزندان او تعیین می کنند که زندگی مشترک شما تا چه اندازه می تواند جلو برود. اگر نتوانید خودتان را به بچه های او نزدیک کنید و با آنها دوست شوید مدام احساس می کنید که از جمع شان دور ماندید، کسی شما را دوست نداشته و نمی خواهد در آن جمع باشید. این احساسات قطعا روی رابطه شما با خواستگار و همسر احتمالی اینده تان تاثیر منفی می گذارد .

مهم ترین نکات قبل از ازدواج با مرد مطلقه

تحقیق کنید

ممکن است خواستگارتان در ارتباط با شما و حتی در محیط کارش رفتاری مثبت داشته باشد. رفتار افراد در محیط کار نمی تواند نشان دهنده کلیت شخصیت آنها باشد لذا در مورد نوع رفتار، اخلاق، خلق وخو و صفات و شخصیت او در میان دوستان، آشنایان، اطرافیان خصوصاً دوستان صمیمی و حتی اعضای خانواده وی، تحقیق و بررسی جدی کنید.

ازدواج با مرد مطلقه

نزد مشاور بروید

قبل از ازدواج با فردی که سابقه طلاق را دارد ، به مشاوره مراجعه کنید تا او شما را راهنمایی نماید .

خانواده تان را وارد قضیه کنید

به خانواده تان بگویید که فردی که به خواستگاری شما می آید مطلقه بوده است و از آنها بخواهید که او را ارزیابی کنند و نظرشان را بگویند.

عجله نکنید

به خاطر ترس از مجرد ماندن در ازدواج عجله نکنید.

رفتن پیش مشاور قبل از ازدواج

تنها به شرایط مالی او توجه نکنید

مطمئنا فردی که تجربه زندگی مشترک را دارد بیشتر از یک فرد مجرد مال و منال دارد و ممکن است دارای خانه و ماشین باشد که فرد مجرد از آن بی بهره است . تنها به مسائل مالی نیاندیشید زیرا این مسائل در زندگی مشترک سبب خوشبختی کامل نمی شوند .بعضی از دختران مجرد نیز فکر می کنند که خواستگاران مطلقه چون تجربه یک زندگی را داشته اند، پخته ترند. چیادتان باشد لزوماً همه مردان مطلقه پخته تر و منطقی تر نیستند.

سخن آخر :

ازدواج با مرد مطلقه همیشه بد نیست و چندان دور از ذهن نبوده و حتی گاهی می تواند نتایج و سرانجام بسیار خوبی را هم برای طرفین رقم بزند اگر انتخاب آگاهانه ای صورت پذیرد.

نظر شما