خودرو

خودرو است یا خانه! | تصاویری جالب از یک خودرو

خودرو است یا خانه! | تصاویری جالب از یک خودرو

خودروساز چینی نیو (Nio) نام تجاری جدید خود یعنی Onvo را با مدل L۶۰ معرفی کرد. تکنولوژی‌ها و نوآوری‌های به کار رفته در این خودرو، می‌تواند تهدیدی برای رقبایی مانند تسلا قلمداد شود.

نام تجاری جدید Onvo که بر خانواده‌های جوان تمرکز دارد، مخفف On Voyage است و به معنای جاده‌ای به‌سوی خوشبختی است. تحویل این خودرو در ماه سپتامبر آغاز خواهد شد و پیش‌فروش آن به‌تازگی با قیمت ۳۰۵۰۰ دلار آمریکا، معادل یک میلیارد و ۸۳۰ میلیون تومان آغاز شده است.

Onvo L۶۰ یک شاسی‌بلند کوپه تمام الکتریکی است که رقیب تسلا مدل Y در همه جنبه‌ها محسوب می‌شود. Nio ادعا می‌کند که مصرف انرژی این خودرو، ۱۲٫۱ کیلووات ساعت در ۱۰۰ کیلومتر بر اساس چرخه CLTC است که بهتر از تسلا مدل Y عمل می‌کند.

L۶۰ در سه نوع برد عرضه خواهد شد:

برد استاندارد با ۵۵۵ کیلومتر

برد طولانی با ۷۳۰ کیلومتر

برد بسیار طولانی با بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر

به گزارش خبرآنلاین، این خودروی برقی دارای گزینه‌های باتری ۶۰، ۹۰ و ۱۵۰ کیلووات ساعت خواهد بود. باتری ۱۵۰ کیلووات ساعتی یک باتری نیمه جامد از شرکت WeLion است که می‌توان آن را در ایستگاه مخصوص خود تعویض کرد. اطلاعات دیگر مربوط به پیشرانه در آینده اعلام خواهد شد.

نیو برخی از جزئیات فضای داخلی این خودرو را در وب‌سایت خود به اشتراک گذاشت. صفحه‌نمایش مرکزی بزرگ ۱۷٫۲ اینچی با حاشیه‌های نازک، نمایشگر هدآپ (HUD) ۱۳ اینچی، یک صفحه‌نمایش سرگرمی ۸ اینچی در پشت کنسول مرکزی Onvo L۶۰ وجود دارد.

Onvo در مورد استفاده از فضای داخلی خودرو اقدامات بسیار جالبی را انجام داده است. صندلی‌های جلو را می‌توان به‌طور کامل جمع کرد و فضایی را ایجاد کرد که Onvo آن را اتاق ویدیو می‌نامد. شما می‌توانید به‌سادگی روی صندلی‌های عقب بنشینید، پاهای خود را روی صندلی‌های جلو قرار دهید، مانند یک کاناپه در اتاق نشیمن، و در نمایشگر بزرگ مرکزی فیلم تماشا کنید.

به گفته Onvo، صندلی‌ها از موادی که Caretech نامیده می‌شود ساخته شده و سازگار با پوست، ضد حساسیت و ضد باکتری است. نیو اظهار داشت که Onvo در اواخر سال ۲۰۲۴ به صورت جهانی عرضه خواهد شد و اولین ایستگاه آن به احتمال زیاد اتحادیه اروپا خواهد بود.

خودرو Onvo L۶۰ | خودرو برقی

خودرو Onvo L۶۰ | خودرو برقی

خودرو Onvo L۶۰ | خودرو برقی

خودرو Onvo L۶۰ | خودرو برقی

نظر شما