قیمت طلا

قیمت طلا و سکه امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ | قیمت طلا و سکه صعودی شد

قیمت طلا و سکه امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳  | قیمت طلا و سکه صعودی شد

قیمت طلا و سکه در آخرین روز معاملاتی هفته با نوسان بالایی بازگشایی شد و روند یکدستی نداشت.

قیمت طلا و سکه در آخرین روز معاملاتی هفته با نوسان بالایی بازگشایی شد و روند یکدستی نداشت. قیمت طلا و سکه امامی کاهشی شد و سایر قطعات سکه با افزایش محدود معامله شدند. بازار طلا از کاهش قیمت فاکتورهای اساسی خط گرفت.

قیمت طلا و سکه امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ 

قیمت طلا و سکه در یک هفته گذشته نوسان بالایی داشت. معامله‌گران می‌گویند این بازار از ابتدای سال رکودی است، افت شاخص جهانی طلا نیز بر کاهش قیمت بازار طلا دامن زده است.

بازار طلا در آخرین روز هفته هر سه روند کاهشی، افزایشی و خنثی را دارد. قیمت طلا و سکه امامی کاهشی شد و سایر قطعات سکه در روند خنثی و افزایشی محدودی معامله می‌شوند.

 معامله‌گران معتقدند، بازارطلای داخلی به رسم سال‌های گذشته رونق نگرفته و همچنان رکودی‌ است؛ از همین‌رو کارشناسان فنی محدوده‌های فعلی قیمت را منطقه‌های جذابی برای ورود به بازار طلا توصیف می‌کنند.

گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۲۳۸۴ دلاری در حال معامله است و کاهش سه دلاری دارد. اونس جهانی نقره نیز با رشد یک دلاری با رقم ۲۹ دلار و ۵۵ سنتی در حال معامله است. قیمت هر گرم نقره ۹۹۹ در بازار داخلی با رقم ۵۵ هزار و ۵۰۰ تومانی در حال معامله است و نسبت به روز گذشته ۵۰۰ تومان افزایش دارد.

قیمت طلا

ربع سکه ۱۵ میلیونی شد

قیمت سکه امامی امروز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی بازگشایی شد. این قطعه در لحظه نگارش این گزارش روی رقم ۴۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در حال معامله است. سکه‌ بهار با رقم ۳۸ میلیون تومانی در حال معامله است و نسبت به روز چهارشنبه ۱۰ هزار تومان رشد دارد.

گفتنی است قیمت نیم‌‌‌سکه با رقم ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در حال معامله است و بدون تغییر معامله می‌شود. ربع سکه با رقم ۱۵ میلیون  تومانی درحال معامله است و ۱۰۰ هزار تومان گران شد. قیمت سکه گرمی با رقم ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی در حال معامله است و ۱۹۵ هزار تومانی دارد.

حباب سکه صعودی شد

قیمت طلا در لحظه نگارش این گزارش کاهش محدودی دارد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افت ۵۹ هزار تومانی با رقم ۱۴ میلیون و ۵۴۳ هزار تومانی در حال معامله است. هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۱۵ هزار تومانی روی رقم سه میلیون و ۳۵۷ هزار تومانی ایستاده است. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و ۳۱۲ هزار تومان در حال معامله است.

حباب سکه امروز در تمام قطعات افزایش دارد. حباب سکه امامی ۶۸ هزار تومان، سکه بهار ۲۲۸ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۲۳ هزار تومان، ربع سکه ۱۶۲ هزار تومان و سکه گرمی ۲۲۶ هزار تومان رشد دارد.

امروز ۲۷ اردیبهشت‌ماه هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

امروز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران با قیمت ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد و هر گرم طلای ۱۸ عیار به مبلغ ۳ میلیون و ۳۶۴ هزار تومان معامله می‌شود.

محصول  نرخ
سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (امامی) ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان 
سکه تمام طرح قدیم ۳۸ میلیون تومان
نیم سکه بهار آزادی ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان 
ربع سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون تومان 
سکه یک گرمی ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
طلای ۱۸ عیار ۳ میلیون و ۳۶۴ هزار تومان 
طلای ۲۴ عیار

۴ میلیون و ۴۸۵ هزار تومان

بررسی بازار در روزهای اخیر حاکی از آن است که نرخ شاخص های اصلی تعیین قیمت سکه نوسان قابل توجهی نداشته و ارزش ذاتی آن تغییر نکرده است.

در نتیجه می توان دریافت که رشد نرخ روزهای اخیر قطعات مختلف خانواده سکه به دلیل بزرگ شدن حباب قیمتی آن ها است.

کارشناسان عامل اصلی بالا رفتن دست خریداران در روزهای اخیر را تقاضای شب عید می‌دانند. بررسی بازار در سال های اخیر گویای آن است که بطور معمول در روزهای پیش از عید افراد با اهداف مختلفی نظیر هدیه دادن و یا تغییر شکل دارایی های خود، اقدام به خرید سکه طلا می‌کنند.

در نتیجه این افراد رشد قیمت سکه در روزهای اخیر را با این دلیل توجیه می‌کنند. همچنین گفتنی است که بانک مرکزی با در نظر گرفتن این رشد تقاضا در روزهای انتهای سال، در چند نوبت اقدام به برگزاری حراج سکه کرده تا به نوعی حجم عرضه در بازار را افزایش دهد.

نظر شما