سفید شدن مو

اتفاقی که بعد از کندن موی سفید رخ میدهد | برای جلوگیری از سفید شدن مو چه بخوریم؟

اتفاقی که بعد از کندن موی سفید رخ میدهد | برای جلوگیری از سفید شدن مو چه بخوریم؟

دیدن موهای سفید برای همه انسان ها اتفاق ناخوشایندی است. برخی سعی دارند این موها را بکَنند و از بین ببرند اما اینکار مشکلات زیادی برایشان به‌ وجود می آورد.

دیدن موهای سفید برای همه انسان ها اتفاق ناخوشایندی است. برخی سعی دارند این موها را بکَنند و از بین ببرند اما اینکار مشکلات زیادی برایشان به‌ وجود می آورد.

اتفاقی که بعد از کندن موی سفید رخ میدهد

اینکه برای اولین بار متوجه شوید تعدادی تار موی سفید لابلای موهای تان درآمده، احتمالاً ناراحت تان می کند و دوست دارید که این مو های سفید را بکَنید تا به طور موقت مشکل را برطرف کنید؛ اما متوجه می شوید که این مو دوباره رشد کرده است.

وقتی که فولیکول های مو با کمبود سلول های تولید کننده ملانین مواجه شوند، تولید رنگدانه در آن ها متوقف می‌ شود و مو ها سفید در می‌ آیند و این کاملا طبیعی است و برای همه اتفاق می‌ افتد؛ اما از آن جایی که از این اتفاق خوشحال نیستید و دوست دارید که این مو ها را از بین ببرید، در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک قصد داریم بگوییم که اگر مو های سفید را بکنید، چه اتفاقی می افتد.

سفید شدن مو

دوباره همان موها رشد می کنند

کندن موهای سفید باعث می‌ شود که به طور موقت از شر آن ها خلاص شوید؛ اما این مو دوباره رشد می کند و در نهایت به حالت طبیعی و قبل خود برمی‌ گردد و همان رنگ سفید روی موهای تان ظاهر خواهد شد؛ زیرا فولیکول آن دیگر رنگدانه تولید نمی کند.

خطر ابتلا به زخم یا عفونت را افزایش میدهید

کندن مو های سفید یا هر موی دیگری از ریشه؛ خطر ابتلا به عفونت یا زخم را افزایش می دهد، زیرا فولیکول مو آسیب دیده و حتی ممکن است باعث شود که مو در آن ناحیه دیگر رشد نکند.

آیا راه امن تری برای کم کردن موهای سفید وجود دارد؟

خیر. هیچ راهی وجود ندارد که خطر ابتلا به عفونت یا زخم را در پی نداشته باشد. اگر هم می‌ خواهید این کار را انجام دهید، باید خیلی مراقب باشید و آن را با قیچی جدا کنید و قبل از رشد، دوباره با قیچی آن را کوتاه کنید، نه این که بخواهید آن را از ریشه بکنید.

شاید اگر یک بار این کار را انجام دهید، مشکل خاصی ایجاد نشود اما اگر به طور مرتب این کار را تکرار کنید، ممکن است در همین قسمت کچلی بگیرید.

سفید شدن مو

برای جلوگیری از سفید شدن مو چه بخوریم؟

بهداشت‌نیوز نوشت: چند اقدام پیشگیرانه وجود دارد که با انجام آنها می‌توانید سفید شدن موهای خود را به تأخیر اندازید. در این مطلب به پرسش پرتکرار « برای جلوگیری از سفید شدن مو چه بخوریم » تا حدی پاسخ داده شده است.

خوشبختانه با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود می‌توانید رنگ طبیعی موهایتان را حفظ کنید. از دریافت به اندازه مواد مغذی گرفته تا مراقب از سلامت روان خود، با چند اقدام پیشگیرانه می‌توانید سفید شدن موهای خود را به تأخیر اندازید.

۱- کلسیم بیشتر مصرف کنید

دریافت به اندازه کلسیم تنها برای استخوان‌ها و ماهیچه‌ها ضروری نیست. این ماده ممکن است به حفظ طولانی‌تر رنگ موها کمک کند. تحقیقات نشان داده مصرف روزانه ۲۰۰ میلی گرم کلسیم می‌تواند در برخی موارد روند سفیدی موها را معکوس کند.

۲- راهی برای کنترل اضطراب خود پیدا کنید

اضطراب مداوم می‌تواند از جهات مختلف بر سلامت شما تأثیر بگذارد. علاوه بر بالا رفتن ضربان قلب و مختل شدن خواب، اضطراب می‌تواند باعث از بین رفتن رنگ موها شود. اضطراب مزمن ممکن است منجر به بروز التهاب در بدن شود، امری که می‌تواند زمینه ساز آسیب دیدگی سلول‌ها و باعث سفیدی زودرس موها شود.

۳- پروتئین به اندازه کافی مصرف کنید

داشتن یک رژیم غذایی متعادل برای دستیابی به سلامت پوست، مو و ناخن هایی زیبا ضروری است. گنجاندن مواد غذایی سرشار از پروتئین در رژیم غذایی خود ممکن است به ویژه به جلوگیری از سفید شدن موها کمک کند. مصرف به اندازه مواد غذایی پروتئینی، مانند تخم مرغ، سویا و لبنیات ممکن است به جلوگیری از سفیدی زودرس موها کمک کند.

۴- مراقب سطح آهن بدنتان باشید

اگر موهایتان زودتر از موعد سفید شده، ممکن است سطح آهن بدن تان پایین باشد. آهن یک ماده معدنی ضروری است که به سلول های خونی کمک می‌کند اکسیژن را به سرتاسر بدن برسانند. اگر گیاهخوار هستید و امکان مصرف گوشت ندارید، حتماً مواد غذایی حاوی ویتامین C مصرف کنید چون این ویتامین به جذب آهن در بدن کمک می‌کند.

نظر شما