کالابرگ الکترونیک

افزایش مبلغ کالابرگ الکترونیک از خرداد | جزئیات افزایش کالابرگ الکترونیک

افزایش مبلغ کالابرگ الکترونیک از خرداد |  جزئیات افزایش کالابرگ الکترونیک

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در آینده به تاخیر نمی‌افتد، البته امیدواریم بتوانیم مبلغ آن را افزایش دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در آینده به تاخیر نمی‌افتد، البته امیدواریم بتوانیم مبلغ آن را افزایش دهیم.

وعده وزیر کار برای افزایش مبلغ کالابرگ الکترونیک

صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان جلسه امروز هیات دولت با حضور خبرنگاران در خصوص طرح کالابرگ‌های الکترونیکی گفت: طرح کالابرگ را به صورت فجرانه شروع کردیم توفیقات خوبی هم به دست آوردیم اینکه یک طرحی با گستره ۶۰ میلیون نفر و ۲۰ میلیون خانوار با کمترین ایراد با موفقیت به انجام برسد از افتخارات دولت است در گذشته طرحی را شروع کردند و وسط کار نتوانستند آن را ادامه دهند و به صورت یک مرحله ای آن را رها کردند.

وزیر کار یادآور شد: ما سه ماه پیاپی تجربه کردیم پیشرفت ۹۰ درصدی داشتیم و ۲۳۰ هزار فروشگاه را در سراسر کشور ساماندهی به صورت برخط ساماندهی کردیم الان با همه فروشگاه ها تسویه حساب شده است و یک ریال بدهی نداریم در مورد تداوم آن کارگروهی با ریاست معاون اول ریاست جمهوری تشکیل شده است داریم بررسی می کنیم به چه سبکی در چارچوب قانون با تامین منابع لازم این طرح را ادامه دهیم هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است امیدوارم تصمیمی که گرفته می شود خیر باشد و به نفع مردم باشد البته مردم هم اقبال خوبی داشتند جامعه هدف ما مخصوصا دهک‌های ۱ تا ۴ استقبال ۹۵ درصدی داشتند.

وی افزود: در خصوص اعتبارات کالابرگ‌های الکترونیکی باید بگویم که هنوز جداول آن کامل نشده است و البته قرار است که بخشی از این فرآیند را به روش‌های دیگری انجام دهیم و شیوه‌های مختلفی را برای کمک به دهک‌های کم درآمد جامعه در نظر بگیریم.

مرتضوی گفت: زمان اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در آینده به تاخیر نمی‌افتد، البته امیدواریم مبلغ همان ۲۲۰ هزار تومان نباشد و بتوانیم مبلغ را افزایش دهیم.

وزیر کار نرخ بیکاری در ۷ استان را زیر ۷ درصد اعلام کرد و گفت: دولت در کاهش نرخ بیکاری رکورد تاریخی را ثبت کرد و عزم دولت بر این است که بتوانیم نرخ بیکاری را همواره کاهش دهیم. این شیوه های مختلف دارد، یکی فعال سازی بنگاه‌های بزرگ و به ظرفیت اسمی رساندن آنهاست .اقدام دیگر تقویت طرح های توسعه ای بنگاه های بزرگ است. باید بنگاه‌های بزرگ راکد فعال شود.

وی با اشاره به اصلاح قانون بیمه بیکاری یادآور شد: بخشی از کارگران مشمول این قانون نمی شدند از جمله کارگرانی که در مناطق آزاد کار می کردند و تابع قوانین و ضوابط خاص خود بودند، ما این افراد را اضافه کردیم و از سوی دیگر کسانی که بیمه بیکاری و از کار افتادگی می گرفتند امکان بازگشت به کار در کارگاه دیگر سخت بود ترتیباتی را ایجاد کردیم تا فرایندها اصلاح شود و کارگران بتوانند به بازار کار برگردند.

مرتضوی در مورد اعتراض برخی کارگران به این طرح بیان کرد: طبیعی است هر طرحی موافق و مخالف دارند، اما اکثریت جامعه کارگری با پیشنهادات ما موافق هستند.

یارانه کمک معیشتی اردیبهشت ۱۴۰۳ دهک های اول تا سوم به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. به گزارش خبرنگار مهر، یارانه مرحله ۱۵۹ (اردیبهشت ۱۴۰۳) به مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر به حساب سرپرستان خانوار دهک‌های اول تا سوم واریز شد.

نمره ۲۰ دولتمردان در اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی

طرح کالابرگ الکترونیکی با رویکردی مبتنی بر خلاقیت و هوشمندی و با هدف تامین سبد غذایی مردم به بهترین شکل ممکن اجرایی شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رکنا، یکی از رویکردها و اهداف اصلی دولت سیزدهم از زمانی که ارز ترجیحی حذف شد تمرکز بر روی نحوه تامین سبد غذایی مردم و به خصوص اقشار ضعیف جامعه بود تا فشاری در زمینه تامین نیازهای غذایی و خوراکی بر مردم وارد نشود.

بدنه اقتصادی دولت سیزدهم با یک تدبیر ویژه و خرد جمعی طرح کالابرگ الکترونیکی را طراحی و اجرایی کرد تا فشار کمتری به مردم به خصوص دهک های پایین جامعه در جهت تامین نیازهای غذایی وارد شود.

در این طرح جامع و البته هوشمندانه دولت سعی کرد تا از طریق یارانه ها سبد غذایی مورد نیاز مردم را در حد قابل قبولی تامین کند از این رو با اختصاص این طرح به دهک‌های مختلف جامعه شیوه جدیدی را در تامین نیازهای غذایی مردم ابداع کرد.

در طرح کالابرگ الکترونیکی برای همه یارانه‌بگیران اعتبار کالابرگ الکترون یک ماه زودتر از یارانه نقدی شارژ می‌شود که افراد می‌توانند با کارت بانکی سرپرست خانوار ۱۱ قلم کالای مورد نظر شامل مرغ، تخم‌مرغ، گوشت منجمد، قند و شکر، روغن، ماست، شیر، پنیر، ماکارونی و حبوبات را خریداری کنند.

طبق اطلاعات مندرج در پایگاه اطلاع رسانی دولت در طرح کالابرگ الکترونیکی  ۷ دهک از افراد جامعه تحت پوشش قرار دارند و هدف دولت از اجرای طرح کالا برگ الکترونیکی این است که مواد مغذی موردنیاز در ۱۱ قلم کالای سبد مدنظر کالابرگ الکترونیکی به جامعه هدف برسد و دهک های کم‌درآمد از نظر تغذیه شامل پروتئین، ویتامین و ریزمغذی‌ها مشکلی پیدا نکند.

گفتنی است طبق آمارها و گزارش ‌های منتشر شده دولتمردان و تیم اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی نمره قابل قبولی را از مردم در جهت اجرای این طرح کسب کرده است روندی که زمزمه‌های ادامه این طرح را قوت می بخشد در حالیکه که دولتمردان هنوز درباره این موضوع اظهارنظر شفاف و صریح نداشتند.

بدون شک تامین سبد غذایی مردم به خصوص اقشار کم‌درآمد و ضعیف یکی از مهم‌ترین اهداف تمامی دولت‌ها در کشورهای مختلف از جمله جمهوری اسلامی ایران است که این مهم با درایت هوشمندانه مسئولان کشورمان به بهترین شکل ممکن و بارعایت تمام پروتکل‌ها و اصول اقتصادی اجرایی شده که این روند قابل تقدیر است و امیدواریم به بهترین شکل ممکن تداوم یابد.

نظر شما