عکس | آفرود با اتوبوس!

عکس | آفرود با اتوبوس!

هرکسی می‌تواند با خودروی آفرودی به ماجراجویی‌های جذاب برود؛ اما شنیدن عبارت «آفرود با اتوبوس» بسیار عجیب و دور از ذهن به نظر می‌رسد. به‌تازگی یک شرکت آفرودی از جدیدترین اتوبوس‌های مخصوص آفرود خود رونمایی کرده است.

‌شرکت Torsus از جمهوری چک به ساخت اتوبوس‌ های آفرودی مشغول است. اتوبوس آفرود ۴×۴ پراتورین این شرکت در سال ۲۰۲۰ بسیاری را جذب خود کرد. جدیدترین مدل این شرکت به نام TG۳ اخیراً معرفی شده است.

موتور ۶٫۹ لیتری ۶ سیلندر دیزلی با قدرت ۲۴۰ اسب بخار، متصل به گیربکس دوازده سرعته تیپماتیک اتوماتیک ZF ساخت مان (MAN) با قفل دیفرانسیل در محورهای جلو، میانی و عقب در این اتوبوس همچنان حضور دارد.

به گفته Torsus، استحکام این خودرو در کنار تجربه سفر با آرامش، افزایش‌یافته است. مجموعه جدید سیستم تعلیق بادی در جلو به کار گرفته شده و فنرهای عقب موجود در مدل قبلی با سیستم تعلیق بادی نیز جایگزین شده‌اند. این شرکت، الگوریتم ویژه‌ای برای سیستم تعلیق ایجاد کرده است که باعث می‌شود اتوبوس هنگام حرکت در خارج از جاده، احساس کنترل‌پذیری بیشتری داشته باشد.

اگر با مدل‌های قبلی Pretorian آشنا باشید، متوجه خواهید شد که TG۳ دارای کابینی بازطراحی شده با داشبورد و شیفتر دنده جدید است.

اتوبوس Pretorian TG۳ با قیمت پایه ۲۴۴ هزار دلار، معادل ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان قبل از اضافه کردن تجهیزات اضافی عرضه خواهد شد.

اتوبوس Pretorian TG۳

اتوبوس Pretorian TG۳

اتوبوس Pretorian TG۳

اتوبوس Pretorian TG۳

اتوبوس Pretorian TG۳

منبع: motortrend

نظر شما