باقی مونده رنگت رو نریز دور | روش نگهداری رنگ باقی مانده

باقی مونده رنگت رو نریز دور | روش نگهداری رنگ باقی مانده

اگر هنگام رنگ کردن موها مقداری از مواد رنگ مو باقی ماند، می توانید آن را نگهداری کنید اما باید نکاتی را در نگهداری این مواد رعایت کنید تا رنگ مو خراب نشود.

اصول نگهداری درست باقیمانده رنگ مو

رنگ مو تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی دارد. بسیاری از خانم ها برای رنگ کردن مو به آرایشگاه رفته اما برخی دیگر ترجیح می دهند با خرید اکسیدان و رنگ مو خودشان در خانه موهای خود را رنگ کنند.

گاهی اوقات بعد از رنگ نمودن مو مقداری از آن باقی می ماند، یک سوال مهم که در این هنگام پیش می آید این است که آیا می توان باقیمانده رنگ مو را نگهداری کرد؟ آیا رنگ مو نیز فاسد می شود و تاریخ انقضا دارد؟

باقیمانده کدام نوع از رنگ مو را می توان به مدت طولانی نگهداری نمود؟

اگر رنگ موی شما دائمی است و با پراکسید مخلوط نشده باشد، می توانید آن را نگهداری نمایید اما اگر رنگ موی شما نیمه دائمی و از نوع بسته بندی پاکتی است قابل نگهداری نیست. تعداد کمی از رنگ موهای نیمه دائمی درظرف نگهدارنده یا به اصطلاح کنتینر عرضه می شوند، این نوع رنگ موها را می توانید نگهداری کنید.

رنگ مو را تا چه مدت می توان نگهداری نمود؟

رنگ مو هم تاریخ انقضا دارد، روی هر محصولی 2 تاریخ وجود دارد که یکی مدت زمان مجاز برای نگهداری در بازار یا همان تاریخ انقضا است که بعد از گذشتن آن تاریخ محصول باید معدوم شود و دومی علامتی مانند قوطی در باز که کنار آن M6، M12، یا M18 درج شده است و نشان می دهد مصرف کننده بعد از درگشایی می تواند محصول را در طول زمان باقیمانده تا اتمام تاریخ انقضا به مدت 6، 12 یا 18 ماه مصرف کند.

چگونه رنگ موی باقیمانده را نگهداری کنیم؟

اگر موهایتان کوتاه است و بعد از رنگ کردن مقدار قابل توجهی از رنگ مو باقی مانده، رنگ مو را در یخچال نگهداری نمایید. اگر رنگ موی باقی مانده شما از نوع نیمه دائمی است و محصول مورد نظر از نوع ظرف دار است، درب آن را محکم ببندید و در یخچال قرار دهید زیرا رنگ های نیمه دائمی در اثر تماس با اکسیژن واکنش نشان داده و اثر خود را از دست می دهند.

اگر رنگ مویتان دائمی است و با پراکسید مخلوط نشده درب آن را محکم بسته و در یخچال بگذارید. اگر رنگ شما با پراکسید مخلوط شده باشد، باید آن را دور بیاندازید.

هر بار قبل از استفاده از این رنگ موهای باقی مانده تاریخ انقضای محصول را چک کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

زمان نگهداری رنگ مو به این نکات توجه کنید:

رنگ مو را در محیط گرم نگذارید:

رنگ مو را در محیط گرم و در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید زیرا گرما باعث جدا شدن ترکیبات رنگ مو و تخریب آنها می شود و واکنش های شیمیایی ناخواسته ای ایجاد می کند.

درب بطری را کامل ببندید:

باز گذاشتن بطری ها باعث اکسیداسیون می شود و رنگ را کاملاً بی فایده کند.

رنگ موی مخلوط را دور بیاندازید:

نگهداری و ذخیره کردن رنگ مو مخلوط شده اشتباه است و رنگ موی مخلوط باید ظرف 1 ساعت استفاده شود.

سوالاتی در مورد رنگ موهای تاریخ گذشته

اکسیداسیون رنگ مو تاریخ گذشته چیست؟

هر محصول باز شده ای که در معرض نور خورشید، هوا، رطوبت، گرما قرار داشته باشد، سریعتر تخریب و اکسید می شود. اکسیداسیون یک واکنش شیمیایی است که می تواند بر مواد شیمیایی موجود در رنگ مو تأثیر منفی بگذارد. اگر اکسیداسیون رخ داده باشد هنگام رنگ کردن مو، رنگ تیره تری به دست آورید.

نظر شما